צילום: אלכס קולומויסקי

להלן הלו"ז של בית"ר לשמונת הימים הקרובים, לו"ז שצריך להתייחס אליו כאל טורניר משולש שיקבע את גורלה של העונה כולה. ביום ראשון ב־20:15 תתארח בית"ר אצל הפועל רעננה. ברביעי היא תארח ב־21:00 את מכבי נתניה בטדי, ואז ביום שני ב־21:00 במושבה, אחרי שנה של הפסקה, תפגוש לראשונה את הסדין האדום שהוא הפועל תל אביב. "אלה יהיו שלושה משחקים שהם הרבה יותר מתשע נקודות", אומר שחקן בכיר בבית"ר.

"זה יקבע אם אנחנו הולכים לעונה שלמה בתחתית או מתחילים לטפס לכיוון אמצע הטבלה עם קריצה לפלייאוף העליון. אבל לא פחות חשוב, זה יקבע את המשך דרכם של הרבה שחקנים פה, שאם לא יוכיחו בשלושת המשחקים האלה שמקומם בבית"ר יצטרכו בחלון ההעברות בינואר ללכת הביתה. כולם פה מרגישים את החרב על הצוואר ונצטרך להיות גברים ובפעם הראשונה השנה לספק תוצאות ולעשות רצף". 

הפגרה האחרונה קצת הרדימה את כל הכדורגל הישראלי אבל בבית וגן עובדים במרץ. שני דברים עומדים כרגע על הפרק וילכו ויצברו תאוצה ככל שחודש ינואר יתקרב. הראשון: ניקוי של חדר ההלבשה, ניכוש עשבים שוטים במועדון שלא מועילים בלשון המעטה. "מצד אחד", אומרים בבית"ר, "כותרות הענק על חדר הלבשה רקוב ומסוכסך מוגזמות. אין כאן מחנאות ואין כאן סכינאות וכל מיני מילים גדולות שמתאימות יותר למפלגות בכנסת. זה רחוק מזה". מצד שני, מודים במועדון: "יש כמה מוקשים בחדר ההלבשה, אנחנו יודעים מי הם, ואנחנו נפרק אותם בינואר. אנשי הנהלה והיועץ המנטלי דני ענבר שוחחו עם כמה שחקנים שלדעת קברניטי המועדון לא הולכים בתלם, והובהר להם שאם הם לא יתיישרו הם לא יהיו כאן. אף אחד לא חסין. אנחנו לא מתכוונים לפרק קבוצה שלמה ולהרכיב אותה מחדש, אבל נברור את מי שיכול להועיל ולספק את הסחורה, ומי שלא ילך להזדכות על הציוד אצל מאיר הרוש". 

בצד זה, בבית"ר כל הזמן עסוקים בניסיון למצוא רכש פוטנציאלי שישדרג את הקבוצה, מתוך מחשבה ששחקנים טובים יהיו גם חלק מהעונה הבאה. הראשון שיקבל פנייה הוא יואב כץ, בניסיון לקבל ממנו תג מחיר על השוער ארנסטס שטקוס. בבית"ר בטוחים שבגלל ששטקוס מסיים חוזה בסיום העונה לכץ לא תהיה ברירה והוא לא יוכל להערים קשיים על מעבר של שטקוס לבירה. במועדון גם עוקבים בעניין אחרי חסוס רואדה, שעדיין לא משחק בגלל פציעה ברצועות הברך. אם רואדה יחזור לכר הדשא בבית"ר ייסעו לקפריסין כדי לצפות בו מקרוב כדי לנסות להחזיר אותו לקדנציה שנייה בבית וגן.

במקביל, במועדון מקווים שאנטואן קונטה החלים לגמרי ושזמן הורדת החלודה שלו לא יהיה ארוך מדי. אם קונטה יתקשה לחזור לעצמו בית"ר תנסה לצרף את דור אלו מהפועל באר שבע. במועדון גם בדקו בשבועות האחרונים את מעמדו של מרסל הייסטר בפרנצווארוש. לקבוצה יש אומנם מגן שמאלי, שמואל שיימן, אבל הייסטר, אם היה רלוונטי, היה מגיע כקשר כנף כדי להוסיף מהירות. ברגע שההונגרים דחו את האפשרות לוותר על הייסטר העניין הזה נגנז. חן עזרא ופרדי פלומין מהפועל חדרה, גם הם בתמונה, כשאחד מהם או שניהם יבואו על חשבונם של ערן לוי ו/או אור אינברום.   

"לאף אחד אין רצון להודיע למישהו מהשחקנים הקיימים שהוא משוחרר, אבל אנחנו חושבים רק על טובתה של בית"ר. הלוואי שבמשחקים הקרובים נקבל סיבה טובה מכל אחד מהאנשים כאן בסגל לתת לו קביעות עד סוף העונה, אבל לצערנו עד לשלב הזה אף אחד לא באמת הוכיח את עצמו".