סטודמאייר. אין זמן. צילום: ראובן שוורץ
בהפועל אומנם הסתיימה העונה, אבל עודד קטש, אייל חומסקי וגיא הראל החלו בפגישות עבודה כדי להתחיל לבנות את הפועל מודל 2020/2019.

לפני שהפועל התפזרה לחופשת הקיץ התקיימה פגישה עם אמארה סטודמאייר בניסיון לערוך תיאום ציפיות בין רצונותיו של הסנטר לבין הצרכים של המועדון. לסטודמאייר הובהר שהוא בן בית בארנה, שהוא נכס שכולם אוהבים ומעריכים מקצועית, אולם בצד הסופרלטיבים הבהירו גם שבניגוד לעונה שעברה, כשסטודמאייר השאיר את המועדון בשיחה ממתינה כמעט קיץ שלם, הפעם לאף אחד אין כוונה להמתין יותר מדי עד שמספר 1 יהיה סגור על עצמו.

"אנחנו מכבדים את הרצון שלך לבדוק אפיקים אחרים, מבינים את השיקולים המשפחתיים (לסטודמאייר קשה מאוד עם העובדה שארבעת ילדיו מתגוררים בארצות הברית), ואנחנו גם נאחל לך הצלחה אם תחליט לעזוב. אבל אף על פי שנשמח לראות אותך ממשיך איתנו עונה נוספת לפחות, יש לנו מועדון לנהל ואנחנו צריכים לשים את טובת המערכת בראש סדר העדיפויות, ולכן לא נמתין יותר מדי, וכשנצטרך להתקדם הלאה נעשה זאת". 

בהפועל לוקחים את הזמן לקראת ההכנות לעונה הבאה במובן זה שמחכים למצות את כל הבדיקות האפשריות לפני שחותכים עניינים. כמה דברים שברורים כבר עכשיו הם שליאור אליהו, שסיים חוזה של שלוש שנים, לא ימשיך במועדון, ועד כמה שזה לא נעים לומר, זו הקלה עצומה עבור קברניטי הפועל. אליהו טרם החליט אם להמשיך לשחק כדורסל או לפרוש ממשחק פעיל, אבל ידוע שיש לו מספר הצעות מליגת העל והוא בהחלט מצפה להמציא את עצמו מחדש במקום אחר. "ליאור צריך לראות כמודל את גיא פניני שהעזיבה את מכבי תל אביב נתנה תחושה שהוא סיים קריירה אבל הוא הצליח להתחיל מחדש ולפרוח בהפועל חולון. אולי ליאור יוכל במקום אחר בכדורסל הישראלי לחזור לעצמו ולתת עוד כמה עונות טובות. בסך הכל הוא אוהב כדורסל, הוא מספיק טוב, ומה שחסר לו כנראה זה שמישהו ידליק אצלו מחדש את הניצוץ".

בהפועל הכחישו השבוע שהאופציה של בר טימור תפוג ב־1 ביולי והם מבטיחים שרק אחרי שיבחנו את כל האופציות הם יקבלו החלטה לגבי השחקן. על פי רצונו של עודד קטש, יוגב אוחיון צפוי להמשיך עונה נוספת, אבל כל זה תלוי כמובן במשא ומתן הכספי. כריס ג'ונסון, בגלל הפציעות הרבות שעבר במהלך העונה, צפוי לקבל במהלך הימים הקרובים הודעה על סיום ההתקשרות.

השחקן שנמצא כרגע בראש רשימת הרכש לעונה הבאה במחברת של קטש הוא גארד הפועל אילת בעונה החולפת, אלייז'ה בראיינט. בראיינט (23, 1.94 מטר) שיחק העונה במדי אילת 31 משחקים ורשם ב־32 דקות משחק בממוצע 17.6 נקודות למשחק. הוא הרשים במיוחד במשחק בין אילת להפועל, כשחטף 4 פעמים במחזור ה־28, ונבחר שלוש פעמים לחמישיית המחזור ולשחקן חודש נובמבר. למי שמחפש עליו קצת פרטים מחוץ לכדורסל, נספר שהוא מורמוני אדוק, מנהל דף יוטיוב וחבר אישי של מספר כוכבי גולדן סטייט, וביניהם גם סטף קרי שהוא חבר אישי שלו. הפועל פנתה בימים האחרונים להפועל אילת, אבל בקבוצה מהדרום דחו על הסף את הניסיון של הפועל להעביר את בראיינט לארנה תמורת פיצוי, שכן לשחקן חוזה לעונה נוספת בעיר הדרומית. בראיינט יצטרף לליגת הקיץ ב־NBA וישחק במדי מילווקי. טיישון תומאס שיש לו חוזה לעונה נוספת בהפועל בוחן אופציות אחרות

בהפועל מרוצים מאוד מקצב מכירת המינויים לעונה הבאה, ואף שנמנעים בארנה לדבר על מספרים, המכירה גבוהה ב־50 אחוז, כך מספרים, בהשוואה לשנה שעברה בשלב הזה. "האמון של הקהל וקצב מכירת המינויים מוכיחים שלמרות האכזבה במשחק מול ראשון, שהרס לכולם את מצב הרוח, האוהדים שלנו יודעים להעריך מה נעשה כאן בעונה האחרונה ושהיתה כאן קבוצת כדורסל כיפית שגרמה לקהל ליהנות מכדורסל חיובי". במועדון קראו השבוע את דבריו של שמעון מזרחי, יו"ר מכבי תל אביב, שאמר: "עשינו הכל כדי שירושלים תהיה ביורוליג, אז שלא יבואו בתלונות". בהפועל אמרו לנו השבוע: "אם מזרחי מגן בכזה להט על הטענות שיש למכבי חלק בכך שאנחנו לא ביורוליג אז כנראה יש לו סיבה טובה. אנחנו כבר מזמן לא עוסקים במכבי ומעניין למה להם דחוף כל כך לעסוק בנו".