פרץ לאחר הצנתור. "היה לי מזל גדול". צילום: דוברות הדסה

הגיע למשחק של בית"ר - וסיים בצנתור שהציל את חייו: מיקי פרץ הפך לפני כשבוע למטופל הראשון במרכז הקרדיולוגיה החדש בהדסה עין כרם, זאת לאחר שהובהל אל המרכז הרפואי אחרי שלקה בליבו בזמן שצפה במשחק כדורגל באצטדיון טדי.

פרץ (36), תושב מרכז הארץ, נשוי ואב לשלושה, הגיע לירושלים כדי לצפות במשחק של בית"ר נגד מכבי תל אביב. "הייתי עם שלושה חברים בדרך למשחק", הוא משחזר. "אני אוהד בית"ר מושבע, מגיל אפס. החניתי את הרכב ובגלל השעה המעט מאוחרת התחלנו לרוץ לכיוון האצטדיון. אחרי שלוש מאות מטרים בערך התחלתי להרגיש תחושת צריבה בסרעפת".

פרץ המשיך לכיוון האצטדיון ונכנס ליציע, אך התחושה הקשה לא נעלמה. "הצריבה נדדה לחזה והתעצמה", הוא מספר. "אחד החברים שלי שם לב שאני מזיע המון ובאמת היה לי קר וחם לסירוגין. החבר הבין שמשהו לא בסדר. הוא נעלם וחזר עם פרמדיק. לפני שהבנתי מה קורה כבר הייתי בתוך אמבולנס עם חובש שנתן לי ללעוס אספירין, ובתוך חמש דקות הייתי בהדסה עין כרם ונפגשתי עם ד"ר רוני אלקלעי שצנתר אותי".

ד"ר אלקלעי הוזעק לבית החולים כדי לבצע צנתור במי שהוגדר "מטופל צעיר ביותר שלקה בהתקף לב". "פרץ הגיע להליך כשהוא בהכרה מלאה", מספר הרופא. "בחלק האבחנתי של הצנתור היה ברור שמדובר באוטם שריר הלב אשר נגרם בשל חסימת עורק כלילי שמספק דם לשריר. הופתענו לגלות כי שניים מתוך שלושת העורקים הכליליים היו חסומים. העורק האחורי היה מוצר מאוד

"הליך הצנתור היה ארוך יחסית", "ממשיך ד"ר אלקלעי, " ונמשך כשעה וחצי גם בשל מיקום אחד העורקים אשר המנח שלו לא היה סטנדרטי. בסך הכול ההליך עבר בהצלחה ושמחנו מאוד לגלות שכבר לקראת סיומו המטופל חש הרבה יותר טוב וכאבי החזה חלפו. זו דוגמה מצוינת ליכולת של טיפול זעיר־פולשני לאפשר לאדם צעיר לחזור לניהול חיים רגילים למרות האירוע הלבבי שחווה".

בימים אלה פרץ מתאושש במהירות ובמרץ. "אני חושב שהיה לי מזל גדול שבאתי למשחק ושם קרה מה שקרה", הוא אומר. "דווקא בירושלים התקבלתי על ידי צוות מקצועי ביותר ובמחלקה שאני חונך, והאמת שבכזו עוד לא הייתי".