מוטומבו. צילום: דנה בר סימן טוב

לראשונה בירושלים: ליגת ג'וניור NBA מעורבת ילדים יהודים וערבים. התכנית נחשפה בעת טקס חניכת מרכז הספורט של ימק"א בה השתתף גם מלך החסימות האגדי, כוכב ה-NBA דיקמבה מוטומבו.

במסגרת התכנית יתקיימו במקום מספר טורנירים במהלך השנה שיאחדו 15 קבוצות ממערב העיר ו-15 קבוצות ממזרח העיר לשחקנים עד גיל 14, וכן ייערכו שני מחנות אימונים אותם יעבירו שחקני NBA מהשיקגו בולס, מלווקי בוקס, מיניסוטה וכד' - שיכינו את הצעירים לתחרויות.

מעבר לכדורסל, צוותי ה-NBA ילמדו אותם כישורים בסיסיים כמו גם את ערכי הליבה של המשחק, יסודות המשחק התחרותי, כישורי חיים, בניית צוות, מנהיגות וכד'. בסוף השנה ארבעה שחקנים מצטיינים אף יוטסו למחנה אימונים של הליגה בארה״ב.

מלך החסימות האגדי, כוכב ה-NBA דיקמבה מוטומבו אמר באירוע: "ימק”א הוא המקום שממנו יגיעו הצעירים המבטיחים הבאים"

בהמשך סיפר על החלום שלו להגיע לעיר הבירה: "להגיע לירושלים היה חלום ואני כל כך שמח להגיע לאירוע כזה. ראיתי בעצמי את הכוח של ספורט, איך ספורט מקרב בין אנשים, נותן השראה לילדים ומראה להם איך הם יכולים להשיג כל מה שירצו. המרכז החדש על שם סילבן אדמס ייתן לכל צעירי ירושלים, מקום לשחק בו ולצמוח יחד כדור הבא. המרכז יקרב בין צעירים יהודים, נוצרים ומוסלמים שיבואו לכאן אחרי הלימודים וישחקו יחד".

הפילנתרופ היהודי-קנדי סילבן אדמס: "מהמקום הזה ייצא מייקל פלפס הבא, עמרי כספי הבא או שחקן NBA חדש שיראה לעולם את הפוטנציאל האדיר שיש בספורט הישראלי עם התעוזה של הספורטאים שיש רק כאן".

במהלך האירוע זכו שחקני הנוער לשחק יחד עם אדמס ומוטומבו על מגרש הכדורסל החדש, ולאחר מכן נערכה הגרלה ל-30 קבוצות הנוער המקומיות, במסגרתה הכריז דיקמבה על 30 קבוצות האם "המאמצות" מה-NBA שילוו את השחקנים השנה

מוטומבו העניק לשחקנים הצעירים את מדי הקבוצות הרשמיים ובאופן הזה זכתה קבוצת הנוער של הפועל ירושלים בשם הקבוצה אוקלהומה סיטי אשר ילווה אותה במהלך עונת המשחקים הקרובה כולל מדי הקבוצה הרשמיים.