זדה. צילום: עוז מועלם

לאורך כל השבוע שבו הכין את הקבוצה שלו למפגש מול הפועל איכסל הזהיר ליאור זדה את החניכים שלו מהקשר/חלוץ הארגנטיני של האורחים, דייגו סליס. זדה לקח את סליס מבני לוד להפועל רמת גן לפני שנתיים. הוא הסביר לשחקנים שלו ששנייה של חוסר ריכוז מספיקה לו כדי להבקיע.

כל זה כדי לראות את סליס מגיע לטדי בשני האחרון ובתצוגת תכלית מפרק לבד את ההגנה של קטמון עם שלושער בדקה השישית, ה-67 וה-88. הראל שלום רק צימק בדקה ה-79, וקבע: קטמון מפסידה בפעם השנייה ברציפות ויורדת למקום השני בטבלה.

על פניו, ההפסד במשחק המאוד חשוב הזה לאיכסל, שלפניו זדה אמר: "שבוע בשבילנו בלי ניצחון זה יותר מדי", יכול עוד להתעכל, אולם היום קטמון יוצאת לעוד קרב צמרת (אחרי שהפסידה לכפר סבא ולאשקלון, היריבות המשמעותיות ביותר שלה על כרטיס לליגת העל) מול נצרת עילית, שבמחזור האחרון ניצחה את הפועל רמת גן משער בדקה ה-90.

הפסד נוסף, חלילה, ואפשר להכריז על משבר, ואולי גם על כדור שלג שיקלקל את הסיבוב הראשון הנהדר של קבוצת האוהדים האדומה. "שיחקנו זוועה נגד איכסל. קרסנו. אין הרבה מה להגיד. זה חלק מעונה וחלק מדינמיקה של קבוצת כדורגל", אמר לנו השבוע זדה.

"זו התשובה לכל מי שכבר הכתיר אותנו כעולה בטוחה וכשאמרנו לו שהדרך עוד ארוכה טען שאנחנו מתגוננים ומורידים פרופיל. יהיו לנו עוד נפילות בדרך וכמובן גם ימים טובים, ולאורך ריצת המרתון הזו אני מאמין שאנחנו מספיק טובים כדי לחצות את קו המטרה שהצבנו לעצמנו".

זדה מודה שהפסד בנצרת עילית יבשר על משבר. "זה לא יהיה נעים, ובהחלט אפשר יהיה להכריז על משבר, אבל אם חלילה נגיע לשם אז נעבוד ונשבור את הראש וניתן את הכול כדי לצאת גם מזה. נצרת עילית קבוצה קשה במיוחד אצלה בבית, וכמו כל משחק בליגה הזו, הכול יכול להיות".

קובי מויאל עדיין פצוע והוא יחזור לסגל בשבוע הבא במשחק הגביע מול הפועל תל אביב. עדי תמיר, שסובל ממתיחה במפשעה, יערוך מבחן כשירות סמוך למשחק, ואם לא יעבור אותו יתפוס את מקומו גוני נאור. ירדן אבוחצירה ייעדר בגלל צבירת כרטיסים צהובים. זדה יודע שהמשחק הזה הוא צומת דרכים עבור הקבוצה שלו, מבחן בגרות חשוב אם במועדון באמת חושבים שהם ראויים לעלות ליגה.