קדם אליפות ב'קטאן' ירושלים 2019. צילום: "קוביה משחקים"

קטן עליהם: במהלך חג סוכות התקיים בסנטר 1 בירושלים טורניר קדם אליפות ישראל במשחק "קטאן", המשווק בארץ על ידי הקוביה משחקים, שגם עורכים את האליפות. במשחק ניצחו גם שני ירושלמים: בנימין גילון וזיו שטריגלר.

מלכי המשחק

בנימין גילון (23) תושב ירושלים, שזכה במקום הראשון במוקדמות, חייל משוחרר, סיפר איך התוודע למשחק. "חברים מהיחידה הכירו לי את המשחק, ורצה הגורל, שזמן קצר לאחר מכן, נפצעתי ובמשך חודש הייתי בבית במנוחה מלאה. קניתי קטאן הביתה ושיחקתי בו עם כל מי שהגיע לבקר אותי. לאחר מכן חזרתי לתפקידי כלוחם ביחידת רוכב שמיים, ומאז אני משחק בקביעות".

בפברואר הקרוב יטוס לניו זילנד לכמה חודשים, אבל יחזור לארץ לאירוע משפחתי בפסח, וגם יוכל להשתתף באליפות הארץ. "בתקווה שאזכה ואייצג את ישראל באליפות העולמית", הוסיף.

גילון וטלר. צילום: "קוביה משחקים"

זיו שטריגלר (28), סטודנט להנדסה תעשיה וניהול, תושב העיר, סיפר: "הייתי אמור להגיע לטורניר עם ארוסתי, אך לבסוף התמודדתי לבד, והמשפחה המורחבת הגיעה לעודד. זאת הפעם הראשונה, שאני משתתף בטורניר שכזה, והיה כיף לראות כל כך הרבה שחקנים שמכורים למשחק, חלקם הגיעו מקצוות רחוקים של הארץ. במשחק קטאן עצמו אני משחק כבר יותר מעשר שנים, עם החברים והמשפחה, עוד לפני שהגיעה לארץ הגרסה בעברית אפילו".

זיו ומשפחתו. צילום:"קוביה משחקים"

ארוסתו גילית הוסיפה: "הוא מלך המשחק, אנחנו מקווים לעודד אותם גם באליפות העולם בקטאן בשנה הבאה".

מבין המשתתפים הרבים, היו שחקנים, שהגיעו במיוחד לירושלים מאילת, ומשפחות רבות. "גם אחוז הנשים המשתתפות מרשים מאוד", סיפרה שושנה טלר, מבעלי החברה, "והשחקן הכי צעיר שהשתתף היה בן 12, והכי מבוגר בן 72, סב ל-14 נכדים, המשחקים יחד בקטאן. בנוסף למשחקים הרשמיים, ידוע לנו על מאות טורנירים ויוזמות משחק פרטיות, קבוצות ייעודיות בפייסבוק כמו "ממים של קטאן".

"קטאן הוא משחק משפחתי ממכר, והמוניטין האיכותי שלו בארץ ובעולם מצדיקים את עצמם", סיכמה טלר. "'קטאן' חגג לאחרונה עשר שנים לגרסתו בעברית, ואנו מעריכים, כי יש בארץ עשרות אלפי שחקנים. בפסח הקרוב ייערך טורניר הגמר, והזוכה בתואר אלוף/ת הארץ בקטאן, יישלח/תישלח ליצג את ישראל באליפות העולמית, המתקיימת מדי שנתיים".

קדם אליפות ב'קטאן' ירושלים 2019. צילום:"קוביה משחקים"

קדם התחרות התקיים לזכרו של דביר שורק ז"ל שנרצח בפיגוע בגוש עציון לפני כחודשיים עת שחזר מירושלים לישיבת ההסדר "מחניים". דביר ז"ל זכה בשנה שעברה באחד הטורנירים המקומיים בירושלים.