שחקני קטמון חוגגים את הנצחון מול יבנה בגביע. צילום: אלכס קולמויסקי

הפועל קטמון מצליחה להמשיך לנצח אף שהיא מתנהלת בשבועות האחרונים בתנאים בלתי אפשריים. יותר מחצי הרכב של ליאור זדה פצוע, לא יכול לשחק, וכל שבוע הצוות הרפואי נאלץ להתמודד עם מכה חדשה שניחתה על הסגל, שהולך ומתקצר. פרט לויליאם אגדה שעבר ניתוח, אבי מלכה הפצוע, סער בנבנישתי שעבר גם הוא ניתוח, שקצת הסתבך ויאריך את זמן ההחלמה שלו, למצבת הפצועים נוסף קובי מויאל עם קרע אחורי בשריר ההאמסטרינג, שישבית אותו לחודש.

כדי לסבר לכם את האוזן, נועם חפצדי למשל שבר את היד במשחק בחמישי שעבר מול הפועל רמת גן ועלה עם סד מיוחד למשחק הגביע ביום שני מול יבנה, כשהוא מסביר לחבריו: "אני יודע מה מצב החיסורים בסגל ולא מתכוון להפקיר אתכם". בסיטואציה הזו נוצר מצב שלא מעט שחקנים תשושים לגמרי, כמו תמיר עדי למשל שכבר נופל מהרגליים אחרי שהוא משחק כבר 16 משחקים ברציפות. במשחק מול יבנה ברק לוי הורד לספסל כדי לנוח ועדן דהן גם הוא לא פתח בהרכב כדי לאושש אותו, ונכנס רק כדי להבקיע שער ניצחון ולהעלות את קטמון לשלב הבא ולסמן וי על עוד שבוע מוצלח.

על ההעפלה לשלב הבא בגביע אמרו בקטמון: "כולם רוצים דרבי בשלב הבא, ההנהלה בגלל ההכנסה הכספית, אנחנו בגלל החוויה והאוהדים שלנו ושל בית"ר שכבר 20 שנה מחכים לזה".  אגב דהן, בור גם הבקיע את שער הניצחון בחמישי שעבר מול הפועל רמת גן ורשם שבוע מושלם מבחינתו ומבחינת הקבוצה שלו.

קטמון כרגע מתייחסת לשני המשחקים הקרובים: היום ב־15:00 מול אח"י נצרת ובשבוע הבא מול רמת השרון, כאל שני מבחני בגרות שצריך רק לעבור אותם בשלום ואז להתחיל לקבל בחזרה את הפצועים שיחלימו כדי לחשב מסלול מחדש ואז בינואר לעבות את הסגל. בקבוצה יודעים שהשמיכה הקצרה של זדה עלולה לעלות להם ביוקר כי כולם רואים שבגלל הסגל החסר קטמון פשוט ביכולת לא טובה למרות שהיא מספקת תוצאות. "עד היום המשחק היחיד שבו עמד כל ההרכב לרשות ליאור וכולם היו בריאים היה נגד ראשון לציון במחזור השני, וזה הסתיים ב־1:4. בכל שאר הזמן הוא נאלץ לאלתר בגלל פציעות. למרות זאת, וזה אומר הכול על האיכות והאופי המיוחד של הקבוצה הזו השנה, ב־16 משחקים רשמיים ניצחנו 12, סיימנו שלושה בתיקו והפסדנו רק פעם אחת, כשבדרך גם זכינו בגביע הטוטו".אומר גורם במועדון.

זדה מנסה למצוא פתרונות למשחק היום מול אח"י, כשבימים כתיקונם ברור שקטמון מגיעה למשחק כזה כשהיא פייבורטית ברורה, אולם בגלל הסגל החסר זה מוקש שהקבוצה עלולה למעוד בו. "בני לוד היא אחת הקבוצות הכי חלשות בליגה והפסדנו נגדה שתי נקודות חשובות, ונגד יבנה בגביע, קבוצה מליגה א', הזענו עד הסוף וניצחנו בשיניים. אין כמעט קבוצה בעולם שהיתה מצליחה להמשיך לנצח כשחצי הרכב נכנס ויוצא מבתי חולים, אבל אנחנו נושכים שפתיים ומנסים להוציא את המקסימום מהמצב הקיים", אמרו במועדון.

ביקשנו מליאור זדה, שאת שני הנצחונות האחרונים ראה מהיציע בגלל ההרחקה שגזר עליו בית הדין אחרי ההתפרצות על הקוון במשחק נגד לוד, שיסכם לנו את הסגל הקצר שלו: "אני מלא הערכה לשחקנים ולמאמץ העילאי המשותף שלהם. אנחנו נסיים את שני המשחקים הקרובים בצורה הכי טובה שאפשר ונחזור מהפגרה בשיא הכוח, האנרגיות והבריאות כדי להמשיך לעבר המטרה שלנו".