קבוצת האוהדים של הפועל. העיקר החוויה | צילום: מינהלת הליגה

תמיד אומרים על אוהדי הפועל שהם מבינים בכדורסל. בשבוע שעבר הוכיחה קבוצה של יושבי היציעים בארנה לכולם שהיא יודעת גם איך לשחק - כשייצגה את ישראל בטורניר 3 על 3 מיוחד באמסטרדם.

אוהד ליבוביץ', ניתאי מורגנשטיין, יוחאי אנסבכר, אריאל אנסבכר ורפאל בינימינוב היו הנציגים האדומים שיצאו לטורניר בהולנד, אחרי שזכו בטורניר האוהדים שנערך במהלך עונת המשחקים האחרונה. מאחורי המימון לטורניר ולנסיעה עומדים איגוד הכדורסל ומינהלת ליגת העל. "הטורניר התקיים במרכז ספורט אולימפי שאירח גם את אליפות העולם", מספר ליבוביץ'. "שיחקנו מול יריבה הולנדית שכללה שחקני ליגת על. הקבוצה השנייה היתה בלגית והיא הורכבה משחקני 3 על 3 מקצועיים".

התוצאות על המגרש היו פחות טובות, כשהקבוצה הירושלמית הפסידה, אבל התחושה, מספרים השחקנים, היתה לא פחות ממדהימה. "אותנו מאוד הפתיעה העובדה שיש סצנה שלמה של טורנירים ברמה גבוהה מאוד עם שחקנים שמגיעים ופשוט נותנים כדורסל אינטנסיבי, מהיר, ברמת ביצוע גבוהה, כולל תרגילים שמותאמים לסוג משחק שכזה", מוסיף ליבוביץ'. 

איך התייחסו אליכם? 
"היחס אלינו היה טוב ורוב הקבוצות לא הבינו מדוע הם לא מכירים את הקבוצה האדומה, אך כשהתחיל הטורניר והשם 'team ISR' עלה כבר התחילו השאלות. רוב השחקנים הכירו את ירושלים ואת הפועל. כשנכנסו לשיחה אחד השחקנים זכר שניב ברקוביץ', הבן של מיקי, שיחק בדן בוס. אמארה היה כמובן נושא שיחה מרכזי. זו היתה חוויה מטורפת. נהיה טובים יותר בשנה הבאה".