שחקני קטמון חוגגים את הניצחון על אום אל פאחם | צילום: באדיבות הפועל קטמון ירושלים

כל אוהד מכיר את הרוטינה: נסיעה למשחק חוץ, חיפוש אחר מקום לאכול והתפשרות על ארוחה לא מוצלחת במיוחד. מי שהחליט לשנות את המצב הוא כפיר קארה, שהנחיל טרנד חדש לאוהדי הפועל קטמון – ארוחת אוהדים משותפת. "כשהייתי במשחקים באירופה ראיתי שמחוץ לאצטדיון יש משאיות אוכל ופאבים ואנשים אוכלים ושותים לפני משחק", מספר קארה (37). "החלטתי לנסות לעשות את זה גם במשחקים של קטמון, וזה תפס".

אז איך זה בעצם עובד? קארה פתח קבוצת ווטסאפ ייעודית שבה כל אוהד שרוצה לאכול ולשתות לפני המשחק כותב את הבקשה שלו. בהתאם להזמנות קארה קונה את המוצרים, מכין את המנות ומביא אותן ליום המשחק. "מדובר בהמבורגרים, נקניקיות, יש גם צמחוני ואפילו חומוס וג'חנון", הוא אומר, "וכמובן בירות ושתייה קלה. אני מגיע לפני המשחק, פותח שולחן וכיסאות ומחמם את האוכל".

וכך, לפני כל משחק חוץ שבו מפעיל קארה את המיזם שלו נוצרת למעשה ארוחת אוהדים גדולה, שיכולה בחלק מהמקרים להגיע אפילו ל־60-50 איש. "אפילו השחקנים שלא מתלבשים באים לפעמים לאכול", הוא מוסיף.

חשוב לציין שמדובר במיזם ללא מטרת רווח. "האוכל והשתייה הם כמעט במחירי עלות", הוא אומר. "את מה שנשאר לי אני תורם לקבוצה".

ויש עוד משהו חשוב, כזה שקארה אפילו מפחד קצת לדבר עליו כדי לא להביא את המנחוס - מאז שהוא התחיל במיזם, קטמון כמעט תמיד ניצחה. "הסטטיסטיקה מטורפת", הוא אומר. "לדעתי יש לנו בערך 90% נצחונות בכל פעם שאני עושה את זה. באום אל־פאחם לדוגמה הגעתי מאוחר בגלל הפקקים ולא הצלחתי לארגן את הכל לפני המשחק. אבל כדי לשמור על המזל שהמיזם מביא החלטתי לאחר בכמה דקות למשחק רק כדי לתת את האוכל שהטרמפיסט שהיה איתי הזמין. הוא אכל, נכנסנו באיחור - וניצחנו. בסוף, אחרי הניצחון, פתחנו שולחן על איזה אי תנועה וכולם אכלו ושתו. היה מרגש".