טביב. צילום: עוז מועלם
אלי טביב, אחד שלא מרבה לדבר על מאמנים, ובכלל על כדורגל מאז שעזב את בית"ר, אמר לנו השבוע שביום שבו משה חוגג פיטר את גיא לוזון הוא הרים אליו טלפון וביקש להתייעץ איתו על המאמן שיציל את בית"ר מתהומות המקום האחרון. "אמרתי לחוגג תתקשר לרוני לוי ותביא אותו עכשיו לבית"ר אם אתה רוצה להציל לעצמך את העונה. חוגג ענה לי: 'לא נעים לי. כבר סגרתי את כל הקצוות עם קלינגר'. רוני זה לבל אחר, איש מקצוע מהשורה הראשונה, אחד שכל כולו זה כדורגל ומקצועיות. כולם יודעים שאני מאוד ביקורתי לגבי מאמנים אבל עם רוני זה תענוג. הוא יודע מה הוא רוצה מהקבוצה שלו, עובד בלי סוף בחריצות ואפשר לסמוך עליו. אתה משלם לו משכורת ויודע שהקבוצה שלך בידיים טובות. גם בקדנציה שלנו בבית"ר רציתי להשאיר אותו, אבל הכסף הגדול של מכבי חיפה והחלום שהיה לו לחזור לשם טרפו את הקלפים".

קשה להסתדר איתו כמאמן?
"
הכול אצלו הגיוני ושכלתני. יש נימוק להחלטות. יש מאמנים שאומרים לך 'ככה החלטתי' וחושבים שזה משדר כוח, או כאלה שמהססים ומגמגמים ובעצמם לא בטוחים מה הם עושים. רוני אומר לך 'אחד, שניים, שלוש, ולכן אני עושה אחד, שניים, שלוש'. גם אם בדיעבד המהלך לא מצליח, אתה מבין שהכול נעשה לפי הספר. אבל זה כדורגל, לא מדע, ולפעמים זה מצליח ולפעמים לא".

המבחן הגדול של לוי יהיה לתמרן בין חוגג, בניון ואוחנה. בכל הקריירה שלו הוא הסתדר מצוין הן ברומניה, הן בקפריסין והן בבית"ר של טביב עם מנהלים מקצועיים מעליו. במקרה של קרלסן במכבי חיפה, שהגיע מעליו ובגללו לוי הלך הביתה, גם בחיפה מודים שזה היה בגלל שהדני ניסה להמציא את הגלגל. בבית וגן לוי יודע שהוא יהיה בעל הבית המקצועי ושאוחנה ובניון אמורים לספק לו מטרייה אווירית. כמו בכל דבר בחיים ובכדורגל: אם בית"ר תצליח על המגרש זה יהיה ירח דבש מתוק במיוחד ואם בית"ר לא תספק את התוצאות אז כולם ייתנו את הדין, גם לוי.

בהתחשב בנתוני הפתיחה בית"ר עשתה את הבחירה הטובה ביותר. אבל כמו שטביב אומר: "בית"ר עשתה את הבחירה הטובה ביותר. למזלה לוי היה פנוי והיה אפשר להביא אותו, וזה פתרון פנטסטי. אף מאמן אחר לא היה עדיף על רוני, גם לא מאמנים שהם תחת חוזים שלהנחית אותם בבית"ר זו היתה אשליה גם ברמה הפרקטית וגם בגלל פער בינם לבין רוני, עם כל הכבוד. מקווה שהוא ובית"ר יצליחו".