סילבסטר. צילום: עוז מועלם

במהלך הפגרה הכניס ניר קלינגר את יאקוב סילבסטר לשיחה אישית. הוא ניסה להבין ממנו למה מה שהלך לו בעונה שעברה כל כך בקלות, כיבוש שערים, הפך העונה למשימה כמעט בלתי אפשרית. קלינגר ניסה שיטה מול סילבסטר שהיא בהחלט הגיונית. מצד אחד הוא אמר לו שלאף חלוץ בבית"ר אין העדפה אוטומטית על פניו ושאם יוכיח לו באימונים שמקומו בהרכב הוא יקבל קרדיט.

מצד שני הוא היה מספיק כן כדי להסביר שהוא מצפה ממנו לספק את הסחורה. סילבסטר, כך נדמה, איבד אמון במערכת, ולא פחות מכך בעצמו. הוא מתאמן ברצינות ושומר על פאסון כלפי חוץ, אבל מתחיל לחשוב בקול בקרב המעגל הסגור של חבריו על מעבר לקבוצה אחרת בינואר.

"יאקוב סילבסטר רוצה להישאר בבית"ר ולהצליח איתה, אבל אם זה לא הולך הוא ירצה לעשות את זה במקום אחר", אומרים מקורביו. קל ונוח להפיל את היכולת הבינונית מינוס על החלוץ הסלובקי, אבל מתברר שלגיא לוזון יש חלק גדול באיך שסילבסטר נראה.

"בעונה שעברה התייחסו לסילבסטר כמו אל אקס פקטור, משהו כמו ראדה פריצה שהגיע בזמנו למכבי תל אביב ושינה את כל הקבוצה", אומר מקורב לחלוץ. "פתאום בא מאמן, ובכל דרך אפשרית מנסה להיפטר מסילבסטר. אז פעם אחת זה בניסיון לעשות טרייד עם באר שבע ולהנחית כאן את בן שהר, ובפעם הבאה מתייחסים לארון אולנארה כמו אל המשיח כאילו סילבסטר לא בבית"ר בכלל. עם ביטחון עצמי כזה, ולהזכירכם מדובר בחלוץ, איך בדיוק הוא ייתן גולים? הוא עומד מול השוער עם חרב על הצוואר". 

וארן. צילום: ראובן שוורץ

הבעיה היא שלמרות השיחה איתו קלינגר לא מרוצה ממה שהוא רואה מסילבסטר באימונים. ברמת ההשקעה החלוץ עושה את העבודה מול השער אך הכדור לא נכנס, הגם שמדובר בתרגול מול הגבעות הריקות של בית וגן. בצד זה, מי שפתאום נראה באימונים חד מתמיד ומזכיר למה היה בשנה שעברה תגלית העונה זה אנתוני וארן, ובגלל זה, לפחות במשחק הקרוב, קלינגר, במידה שייצמד לשיטה שבה הוא עולה עם חלוץ אחד, ילך על וארן בהרכב. "אנתוני נראה פנטסטי באימונים", אומרים בבית"ר.

"זה נראה כאילו הוא הולך להבקיע במשחק הבא ואז לפתוח את הפקק שיש לו מאז גמר הגביע בחודש מאי". קלינגר צפוי לפתוח במשחק הקרוב עם כחילה, בן חיים, קלטינס ושיימן. טיירה כקשר אחורי במקום סירושטיין, יחד עם איינבינדר וקריאף, ורד כמובן, בוזגלו במקום ערן לוי, ווארן כאמור בשפיץ.

מאמן היריבה מרעננה, מנחם קורצקי, אמר השבוע לקראת המשחק: "המקום האחרון הוא כמובן לא המיקום הריאלי של בית"ר. אני בטוח שבשלב כלשהו הם יתחילו את מסע ההתאוששות שלהם. נעשה הכול כדי שזה לא יתחיל עכשיו מולנו. הם קבוצה חזקה וטובה שזקוקה לנקודות, אבל אנחנו צריכים להגיע מפוקסים ומוכנים למשחק חשוב מאוד עבורנו. ננסה לגרום לבית"ר להילחץ ולעשות את הטעויות וננסה אנחנו ליזום ולשלוט. נעשה הכול כדי להגיע למשחק הזה כמו שצריך ולנצח אותו. הכול בטל עכשיו.

"אחרי הפגרה דברים יכולים להשתנות לכל כיוון. במשחק של חזרה מפגרה כל אחד ייתן את המקסימום ויהיה משחק קשה מאוד לשתי הקבוצות. אנחנו חייבים להשיג נקודות ולברוח מהמקום שלנו, אבל בשביל זה נהיה חייבים לשפר את כמות מצבי ההבקעה שלנו ובהתאם את מאזן הכיבושים. כדי שכל זה יקרה אנחנו צריכים להיות יותר סבלניים במשחק שלנו".