הזוכים. צילום: עיריית ירושלים

אפילו בכדורסל הם מגיעים ראשונים: אנשי מד"א ומערך הכבאות לא הפסיקו אתמול (ג') להתרוצץ מצד אחד של המגרש לשני. הם הזיעו, נלחמו ונאבקו ובסוף יצאו עם הרבה מאוד חיוכים. רגע לפני שאתם נלחצים, אתם יכולים להירגע – לא מדובר באזעקת 'צבע אדום' או באירוע בטחוני, אלא במשחק כדורסל, בו ניצחה נבחרת מגן דוד אדום וזכתה בטורניר כוחות הביטחון של עיריית ירושלים.

כ-500 איש לקחו חלק במיזם המיוחד של העירייה שמטרתו להוקיר תודה לכל אותם אנשים שדואגים ביום-יום לסדר ולביטחון בעיר. זו השנה השנייה שהטורניר הזה נערך, כשהעיתוי הפעם, על רקע התדרדרות המצב הבטחוני בארץ, רק הדגיש לכולם את החשיבות בקיום מחוות למען כוחות  הביטחון.

צילום: עיריית ירושלים

צילום: עיריית ירושלים

בטורניר לקחו חלק שמונה נבחרות - משטרה, מג"ב, מד"א ,כיבוי אש, משמר הכנסת, רכבת, משרד ראש הממשלה ועיריית ירושלים. בשלב הראשון התמודדו הנבחרות בשני בתים מוקדמים, ששיחקו בשיטת ליגה בשני מוקדים: הראשון בהיכל הספורט מלחה והשני בבית ספר דנמרק. ארבע נבחרות שסיימו במקומות הראשונות בכל בית עלו לפיינל-פור, כאשר שתי המנצחות בשלב חצי הגמר העפילו למשחק הגמר.

לגמר הגמר העפילו קבוצות מד"א וכיבוי אש ולאחר משחק צמוד ומותח גברו אנשי מגן דוד אדום 18:23 וזכו בתואר. עוד לפני שלבי ההכרעה נערך טקס חגיגי לכוחות הביטחון במעמד מנהל אגף הספורט, איציק קורנפיין, הנבחרות ונציגי היחידות השונות.

"אני מברך את מד"א על הזכייה בגביע. אין על כוחות הביטחון שלנו", סיכם ראש העירייה משה ליאון. "הטורניר הוא מחווה נוספת להערכתנו ותודתנו הרבה לכם, שעושים המון ומאפשרים לתושבי העיר שקט וביטחון".