יוסי חכם ז"ל. צילום: מהאלבום הפרטי

בית"ר נורדיה ירושלים זוכרת את יוסי חכם ז"ל. ראשי בית"ר נורדיה החליטו להנציח את זכרו של יוסי חכם ז"ל, שחקן העבר של בית"ר ירושלים שהלך לעולמו לפני מספר חודשים, ולקרוא על שמו את קבוצת ילדים טרום א' של המועדון.

מאז הקמתה, קבוצת האוהדים שמה דגש מיוחד על שימור העבר הבית"רי באמצעות טקסי הכבוד שערכה לרוב שחקני העבר של בית"ר בשנים האחרונות במשחקי הקבוצה הבוגרת, פעילות קבוצת הוותיקים של בית"ר דדו ישי ירושלים, שעברה השנה לשחק תחת חסותה של נורדיה, אירוע חגיגות ה־80 לבית"ר בהשתתפות נשיא המדינה ועוד.

לאחר מותו של חכם החליטה נורדיה להרים את הכפפה ולהנציח את שמו של השחקן בקבוצת הילדים של המועדון, שתיקרא מעתה בית"ר נורדיה 'יוסי חכם' ירושלים.

כמו כן לקבוצה עוצב לוגו מיוחד שיתנוסס מעתה על חולצות השחקנים הצעירים. לפני מספר שנים אירחה הקבוצה הבוגרת את חכם ז"ל באחד המשחקים וערכה לו טקס מכובד במחצית. הנהלת המועדון שיתפה את משפחת חכם ביוזמה להנציח את אב המשפחה, ובאחד המשחקים הקרובים של הקבוצה ייערך טקס מיוחד לזכרו של חכם בהשתתפות בני המשפחה, כוכבי עבר וחבריו.

מומי דהן: "אנו רואים בהנצחת שמו של יוסי חכם ז"ל בקבוצת הילדים של בית"ר נורדיה ירושלים זכות גדולה שהיא גם חובה. אחד הערכים המרכזיים של בית"ר נורדיה הוא לשמר ולשמור על העבר ועל ההיסטוריה הבית"רית ולהעבירה לדור הצעיר. קריאת הקבוצה על שמו היא הזדמנות להוקיר את פועלו של חכם ז"ל ואת תרומתו הגדולה לבית"ר ולכדורגל הירושלמי בכלל".