אלירן עטר. צילום: אורן אהרוני

בשבוע שעבר סיפרנו לכם על כוונתם של מספר אנשי עסקים לממן את הבאתו של אלירן עטר לבית"ר. שבוע אחרי, ואפשר כבר לגלות שבמהלך השבוע שעבר פנה איש העסקים מני רון, הבעלים של קבוצת עולם החימום, הספונסרית הרשמית של בית"ר ואוהד שרוף של המועדון בעצמו, לבעלים משה חוגג והציע לו שהוא, רון, יחד עם קבוצת אנשי עסקים, יעניקו לבית"ר מתנה בחלון ההעברות הבא עלינו לטובה בדמותו של עטר שלובש את המדים הצהובים־שחורים.

רון עדיין לא קיבל תשובה מחוגג, אולי בגלל שהבעלים של בית"ר, בניגוד למשל לאלי טביב בזמנו, שכמעט רכש את מיכאל אוחנה בעזרת ספונסרים שמממנים מאה אחוזים מהעסקה, לא ממש מעוניין בסיוע אווירי של אנשי ממון. הוא רוצה לעשות את הדברים בעצמו ומחשבון הבנק שלו, ועד כמה שיש כאן משום אגו, מובן שזו זכותו הלגיטימית.

ממשרדו של מני רון סירבו בתוקף להגיב.

אבל יש עניין נוסף: בניגוד לפנטזיה המאוד הגיונית של אוהדי בית"ר לראות את עטר מרעיד את הרשתות ורץ ליציע המזרחי, בכלל לא בטוח שעטר, ללא ספק אחד החלוצים הטובים בישראל, מתאים כרגע לקונספט של בית"ר. מצד אחד, גם יוסי בניון וגם רוני לוי רואים איך עטר בעצם הניסיון שלו לכפות את צורת המשחק שלו מגיע לעימות עם ולדימיר איביץ', והם ממש לא מעוניינים לראות את זה בבית"ר. בנוסף, עטר, שחקן שכל שטח המחיה שלו מגיע מהאגפים, עשוי לדרוך על האצבעות של גארסיה וקינדה, וגם קצת על אלה של פלומיין. בית"ר, בגלל שהיא עדיין לא קבוצה שרצה כמה שנים טובות, תתקשה להכיל באמצע עונת משחקים שחקן עם כל כך הרבה השפעה כמו זו של עטר, תידרש לעשות התאמות ובעצם להתחיל כמעט מאפס כדי להכניס את עטר לעניינים. פה בעצם קבור ההבדל בין רוכשי הכרטיסים שרוצים לראות כוכבים על המגרש לבין הצוות המקצועי שצריך לחשוב נטו כדורגל.

מני רון בעלי עולם החימום עם ברוש ואוחנה. צילום: מהאינסטגרם של בית"ר ירושלים

עטר, כך זה נראה, לא יגיע לכאן בסיבוב הנוכחי של חלון ההעברות, למורת רוחו של כל מי שכבר תכנן לרכוש חולצה של בית"ר עם הספרה 16, זו של עטר. בימים האחרונים בניון ולוי חורשים את מכשיר הדי־וי־די כדי להנחית כאן חלוץ זר אחרי שקיבלו אור ירוק מחוגג. על הדרך עוקבים בבית"ר אחרי התפתחויות של הרגע האחרון, כמו למשל העיסקה שעשה חוגג עם אשדוד על קינדה רגע לפני שהסתיים חלון ההעברות בחורף שעבר. לזכותו של בניון, שעורך את הסינון הראשוני לגבי חלוצים פוטנציאליים, ייאמר שהוא מאוד בררן. הוא פוסל לא מעט חלוצים שעל פניו נראים מתאימים לבית"ר, מתוך אג'נדה שלפיה אסור למועדון להתפשר. זרים למקצוע כמו מיחאי וודוץ ואנתוני ענאן לא יגיעו לכאן.