רונלדו. צילום: shutterstock

האם בקרוב תושבי ירושלים יוכלו לראות את אחת מאגדות הכדורגל מגיעה לעיר ואפילו בועטת כדורי עונשין לשערי העיר העתיקה? אנשי 'כולנא ירושלים' עומלים בימים אלה על פרויקט 'שירים ושערים', במסגרתו הם מנסים להביא לכאן את שחקני יובנטוס האיטלקית, כולל כריסטיאנו רונאלדו.

פרויקט 'שירים ושערים' הוא יוזמה של העמותה, שהוקמה באוקטובר 2016 בידי חברים ערבים ויהודים משכונות מזרח ומערב ירושלים. מייסדי העמותה הם יוזמי פרוייקט 'פשוט שרים' שבמסגרתו נערכו בין 2011-2016 עשרות אירועים בירושלים בהם התקיים מפגש בין ערבים ליהודים על בסיס אהבה משותפת למוזיקה בשתי השפות.

בהמשך הקימו ב'כולנא' את תחרות השש-בש של ירושלים ובקיץ האחרון קיימו את אירוע 'שירים ושערים' במסגרתו ערכו תחרות פנדלים בשערי העיר העתיקה. מנצח התחרות זכה בפרס יוקרתי - טיסה לטורינו למשחק של יובנטוס, אליו הוא יצא בשבוע הקרוב יחד עם נציגי העמותה.

במהלך הנסיעה לטורינו יעבדו ב'כולנא' על הפרויקט הבא שלהם - אירוע 'שירים ושערים' החדש, שיתקיים ככל הנראה בחודשי הקיץ, כשהמטרה היא לנסות להביא ארצה את שחקני יובנטוס שייקחו חלק בבעיטות החופשיות

"אם נצליח, אנחנו מקווים שבקיץ נראה כאן את כריסטיאנו רונאלדו בועט פנדלים לשער שכם", אומרים שם. הנסיעה המיוחדת, שתהיה גם הטיסה הראשונה של הזוכה לחו"ל, תסוקר על ידי עיתון 'לה סטמפה' האיטלקי