אס"א ירושלים. צילום: ירון לופו מוסקוביץ'

עמוק בתוך הרבע השלישי, כשאס"א ירושלים מחזיקה ביתרון קטן ושביר על הפועל כאוכב, קרה משהו שסימל את המשחק של הירושלמיות אמש (ג'). עדן פורת, שעד אותו רגע עשתה כמעט הכל על המגרש, כולל נקודות חשובות בהתקפה והגנת ברזל, נפלה אל הפרקט ולא הצליחה לקום כדי לצאת להתקפה המתפרצת יחד עם חברותיה.

לרגע היה נראה שהיא לא תוכל לחזור לשחק, אך פורת קמה על הרגליים, נשכה שפתיים והמשיכה – בדרך לעוד פעולת הגנה שהבטיחה לירושלמיות את הניצחון שאולי לא היה יפה ומרשים, אבל היה חשוב מאוד, עם הרבה אופי ונחישות, בדיוק כמו אותו מהלך של פורת.

אל המשחק הגיעו אס"א וכאוכב עם מאזן זהה – שני ניצחונות משני משחקים, ובמשך כל המחצית הראשונה הקרב היה צמוד, כשהרבע הראשון הסתיים ביתרון מינימלי לירושלמיות (17:18). גם עשר הדקות הבאות היו צמודות מאוד, כשבר סלע שומרת את האורחות בתמונה בדרך ל-30:31 בהפסקה.

הרבע השלישי היה כולו הצגה של פורת, שעשתה הכל בהגנה, כולל כמה חטיפות וגג, ובהתקפה הובילה בביטחון את אס"א ל-36:48. יציאה של סלע בחמש עבירות לא השאירה לכאוכב הרבה סיכוי ואיפשרה לירושלמיות לברוח ליתרון גדול, כשאריאל ג'קוור עם שלושה סלים יפים הקפיצה את ההפרש אל מעל ל-20, בדרך ל-47:69 בסיום.

הניצחון משאיר את אס"א בפסגת הליגה הלאומית עם מאזן מושלם, אלא שהמבחן האמיתי הראשון שלהן צפוי להיות במחזור הבא – במפגש החוץ מול הפועל גלבוע. עוד קודם לכן הן תשחקנה בגביע נגד באר טוביה (מוצ"ש).