צילום: גלעד ברש

באחד מערבי הקיץ האחרון, רגע לפני שהן עולות על הדשא לעוד אימון, שחקניות בית"ר ירושלים הבטיחו שהן הולכות להיות הדבר הבא. "אנחנו נייצר תרבות פנאי חדשה בירושלים", הן הצהירו. "זה יהיה משהו פמיניסטי ומגניב".

מאז עברו הרבה מים בבית וגן. אימוני הקבוצה הוקפאו ליותר מחודשיים בגלל מחלוקת בין הנהלת בית"ר להתאחדות. כשהבעיה הזו נפתרה צצה בעיה חדשה – כשבהתאחדות החליטו להקפיא את הליגה הארצית. אך בסופו של דבר, בשבוע שעבר, הפרויקט שנקרא 'בית"ר ירושלים נשים' יצא לדרך. ואיזו יציאה זו הייתה.

במשחק הבכורה שלהן הביסו הבית"ריות 1:5 את מכבי יבנה ואילו ביום שלישי השבוע, בקרב מלא פיקנטריה מול שחקניות הפועל תל אביב, הצליחו הצהובות-שחורות לרשום מהפך דרמטי וניצחו 2:3.

בית"ר פתחה טוב את המשחק נגד האדומות והובילה 0:1, אך המארחות ביצעו מהפך ותוך 9 דקות עלו ל-1:2. המחצית השנייה הייתה של הבית"ריות, שעם שערים של זהר דבורה (50) וענבר בן מיכאל (70) החזירה במהפך ורשמה ניצחון חשוב.

"ההשקעה באימונים והחיבור בין השחקניות עוזרים לנו מאוד", אומרת זהר דבורה, שכבשה עד כה לא פחות מ-4 שערים. "אנחנו נשתדל להמשיך לייצג בכבוד את המועדון ואת כדורגל הנשים בארץ. זו זכות גדולה להיות חלק מהקבוצה הזו".

 צילום: גלעד ברש

וכשדבורה מדברת על חיבור, היא כנראה מתכוונת לעובדה שקבוצת הנשים של בית"ר מציגה על הדשא את ירושלים האמיתית - שחקנית שומרת מצוות שמשחקת בחצאית ספורט לצד בחורה ערביה, רגד באיר, שמוכיחה שאפילו בבית"ר דברים יכולים להיות אחרת. רק תנו להן לשחק.

אבל אולי החדשות הכי טובות, מלבד הניצחונות כמובן, מגיעות בכלל מהיציע. בעוד שאל אימון הפתיחה המרגש, אחרי יותר מעשור בלי קבוצת כדורגל נשים בעיר, לא הגיע איש, במשחק הבית הראשון היו עשרות ביציעים, שחלקם אפילו ליווה את הקבוצה אל משחק החוץ מול הפועל תל אביב. 

המשחק. צילום: טל צבר, הפועל תל אביב

צילום: גלעד ברש

מי יודע, אולי באמת מדובר בהתחלה של תרבות פנאי חדשה ונפלאה בעיר. מי שרוצה לקחת בה חלק מוזמן כבר ביום ראשון הקרוב אל המגרש בהר חומה (18:15) למשחק מול מכבי אשדוד, הקבוצה שספגה עד כה 31 שערים בשני משחקים