תאודוסיץ' עם הקבוצה הישראלית | צילום: מעיין טנא
כמה מכם יכולים להתגאות בכך שהם שיחקו במגרש אחד עם שחקן אן־בי־איי לגיטימי? החודש חזרה חבורה של בני נוער, רובם מאזור מטה יהודה וירושלים, ממחנה 'תאו־4', מחנה קיץ של כוכב היורוליג והאן־בי־איי הסרבי מילוש תאודוסיץ'.

“זו השנה השנייה שאנחנו מוציאים לשם שחקנים מאזור ירושלים”, מספר מעיין טנא, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער במטה יהודה. "מדובר במחנה בינלאומי עם שחקנים מכל העולם. המאמנים שם הם סרבים, חלקם בעלי שם, כמו למשל המאמן של פרטיזן בלגרד ומאמן נבחרת העתודה של סרביה, כאלה שעברו קילומטראז'".

מלבד הישראלים היו שם ילדים מפינלנד, צרפת, שווייץ, איטליה, קנדה, פולין ומדינות נוספות, כולם בגילים 17-9. הרעיון הוא ליצור גיבוש - כשהנציגים הישראלים מפוצלים כדי שלא יהיו רק עם החברים מהארץ. "כל 4-3 חבר'ה נמצאים בקבוצה אחרת עם ילדים ממדינות אחרות. כל האימונים הם באנגלית ובסרבית. הילדים צריכים לחרוק שיניים ואנחנו שם כדי לעזור להם - אבל זה חלק מהרעיון".

המחנה פועל בצורה מאוד יסודית, כפי שהסרבים יודעים, בדגש על פיתוח יכולות אישיות וקבוצתיות. "עובדים על קבלת החלטות אישית במסגרת הקבוצתית", מסביר טנא.

תאודוסיץ' עצמו הגיע ביום האחרון ושיחק עם הילדים ובעיקר הצטלם איתם. "הוא מגיע פעם בכל מחזור וזו התרגשות גדולה. אחרי הכל זה שחקן שנתן עונות גדולות בצסק"א ובקליפרס", אומר טנא.

הילדים מגיעים למתחם של ארבעה מגרשים, הם ישנים ואוכלים שם במשך שמונה ימים ומתאמנים לאורך כל שעות היום. השבוע כבר יצאה קבוצה של צעירים ישראלים לסבב נוסף, כשטנא יוצא איתם. עבורו, אגב, מדובר באירוע לא פשוט בכלל - לאחר שרק לפני חודש נולד לו בן שני ולמחנה הנוכחי הוא יוצא עם הבן הגדול שלו, עוד לא בן שנתיים. "זה לא פשוט, אבל זו חוויה", הוא מסכם.