סטודמאייר. קיץ ארוך לפנינו | צילום: אורן אהרוני 
סוגיית אמארה סטודמאייר מממשיכה להעסיק את הפועל, אבל נראה שיש כיוון שישאיר את הסנטר במועדון אם וכאשר הצדדים יסכימו על מתווה שעליו הם דנים בימים אלה. סטודמאייר רוצה, אף שהוא כבר בן 37, חוזה לשנתיים. אלא שהנושא הכלכלי כאן אינו הדבר העיקרי, וגם לא אורך תקופת החוזה.

המהות היא הריחוק של הסנטר מילדיו ששוהים בארצות הברית. לכך מצאו סטודמאייר ונציגיו פתרון יצירתי: הסנטר הציע שהפועל תממן את שהות ארבעת ילדיו בישראל, כלומר תשלם עבור בתי הספר שלהם, תדאג לדירה מרווחת לסנטר ותשלם לו שכר שנתי שהוא בעצם עסקת חבילה של סנטר מבוגר איכותי ומכונת ריבאונדים פלוס ארבעה.

"אמארה מספיק חשוב להפועל כך שאנחנו רוצים להאמין שהמועדון יסכים גם לתנאיו הכספיים, אבל יותר מזה, גם להוצאות הנלוות על ילדיו, כי הדבר החשוב ביותר עבורו זה שהמשפחה תהיה לצידו. אחרת כל סכום והצעה שיונחו לפניו לא רלוונטיים", אמרו נציגי הסנטר. 

ההתבטאות של טיישון תומאס, בסיום ההפסד בפיינל־פור למכבי ראשון לציון: "עדיין לא החלטתי על עתידי", גרמה אי־נוחות גדולה בקרב קברניטי הפועל והמאמן עודד קטש. בכל זאת תומאס הוא אחד ממצטייני העונה החולפת, מניה בטוחה אצל אנשי הפועל ובייחוד אצל קטש ולאבד אותו זה כאב ראש לא קטן. במסגרת האסטרטגיה בהפועל, שלפיה יש לשמר את הקיים במקסימום ועל בסיס העונה החולפת לבצע שיפוצים קלים שישדרגו עוד יותר את הסגל, בהפועל יצאו מגדרם כדי להשאיר את תומאס, שדרגו את חוזהו באחוזים ניכרים, וביום שני בבוקר הוציאו את הבשורה: "תומאס הקטר נשאר אדום. הפועל ירושלים שמחה להודיע כי שחקן ההגנה של העונה האריך את חוזהו במועדון וילבש את מדי הקבוצה עד תום עונת המשחקים 2021-2020". 

טיישון תומאס. צילום: הרצל יוסף

עודד קטש היה הראשון לברך על ההישארות של תומאס ואמר: "אין צורך להרחיב על האיכויות של טיי כשחקן, ולא פחות חשוב מכך כבנאדם. ראינו השנה למה הוא מסוגל, ואני בטוח שבשנתיים הקרובות הוא רק ילך וישתפר. אני שמח מאוד שהוא נשאר כאן ובטוח שנהנה ממנו עוד הרבה בעתיד".

תומאס בן ה־26 החל את דרכו בהפועל ברגל שמאל כשבקיץ שעבר נתפס בבדיקת סמים (שנערכה עוד בימיו בהפועל חולון) והושעה לארבעה חודשים. בהפועל היו יכולים משפטית להתנער מחוזהו במועדון ולוותר עליו, אבל לא רק שהתעקשו שיישאר אלא ליוו ותמכו בו לאורך כל התקופה שהיה מחוץ לכדורסל. בחודש נובמבר תומאס חזר לפרקט בהופעה נהדרת באירופה מול פואנלברדה הספרדית, ומאז הפך לאחד העוגנים של קטש. "אם שני השחקנים הכי משמעותיים כאן, תומאס ופלדין, בחרו לחתום בהפועל על חוזים ארוכי טווח למרות הצעות מפתות מאירופה, כולל קבוצות היורוליג, כנראה אנחנו עושים משהו נכון", אמרו במועדון. "זה עוד חלק בפאזל שמוכיח שאנחנו בדרך לבנות כאן סגל חזק מאוד, שייקח אותנו צעד או שניים נוספים, בליגה ובאירופה, שני מפעלים שסיימנו בטעם מר", אמרו בארנה.

השלב הבא בשימור הסגל הקיים הוא החתמה של ג'ייקוב בראון לעונה נוספת במועדון. בראון אומנם היה בעונה טובה בשנה החולפת אבל סבל מחוסר יציבות מטריד מדי לאורך העונה, ולצד משחקים מעולים לא פעם היו מקרים שהוא 'נעלם' על הפרקט. בהפועל מאמינים שלמרות האפ'ס אנד דאונ'ס של השחקן הוא עדיין חשוב למערך של קטש, שגם מעריך אותו מאוד והוא צפוי להישאר פה לעונה נוספת לפחות ולקבל שדרוג משמעותי לחוזהו.

בצד זה, קטש גם שמח להתעדכן שהכיוון לגבי יוגב אוחיון, שאיתו נפתח משא ומתן מחודש, הוא חיובי, וגם מספר 12, כך נראה, יישאר איתנו.

בהפועל אמורים ככל הנראה לוותר על ג'וש אוואנס ודשון באטלר. "שני השחקנים תרמו את חלקם למועדון אבל אנחנו מחפשים להשתדרג", אמרו בהפועל.