בראון עם הכדור ובריימו מול ססארי. שני האסים של קטש |  צילומים: באדיבות הפועל בנק יהב ירושלים

חזרו הביתה: הפועל סיימה את מחנה האימונים באיטליה ונחתה בישראל ביום שלישי לפנות ערב. שלושה משחקים קיימו האדומים של עודד קטש, שבהם ניצחו פעמיים את ססארי האיטלקית והובכו מול חימקי מוסקבה, קבוצת יורוליג, שהביסה את הפועל ב־34 נקודות הפרש, 60:94 בסיום. בהפועל עשו במהלך השבוע הכל כדי להתייחס בביטול למשחק מול חימקי והסבירו כי "מדובר בקבוצת יורוליג שתעשה העונה צרות לכולם במפעל הזה והיא חזקה מחלק גדול מהקבוצות באירופה". "היינו אולי צריכים להיראות טוב יותר מולם אבל צריך להתייחס לזה בפרופורציה הראויה וללמוד מזה", אמרו בהפועל. המשחק מול הרוסים היה גארבג' טיים אחד ארוך, כשבמחצית הרוסים מוליכים ב־24 הפרש (32:56) והפועל פשוט חסרת אונים, ופרט לפלדין (16 נקודות) וג'ייקובן בראון (11 נקודות), אף שחקן באדום אינו מצליח לייצר אפילו יכולת סבירה.

חשוב לציין שהתבוסה לחימקי היא לא חזות מחנה האימונים באיטליה, הגם שמדובר בתוצאה שאינה מכבדת את הקבוצה של עודד קטש. בצד זה, בשני המשחקים מול ססארי, זה שהפועל ניצחה בהארכה בשבוע שעבר וגם בניצחון השבוע 77:87, נראה שיש לקטש הרבה סיבות לאופטימיות. הסיבות הראשונות שיכולות לעודד את המאמן הן הוורסטיליות שיש לו בסגל, כשבכל פעם במהלך משחק מישהו אחר לוקח את המושכות ומייצר נקודות. הסיבה השנייה: הכושר הפנטסטי שבו נמצאים ג'ייקוב בראון וסולימאן ברמו, כשג'יימס פלדין ממשיך להיות הבאנקר של הפועל בכל ערב נתון. במשחק האחרון במחנה בניצחון על ססארי פלדין אומנם סיים רק עם חמש נקודות, אבל בראון סיים עם 15 ובריימו עם דאבל־דאבל. מה שמדאיג את קטש ואת ראשי הפועל זו הפציעה של טיישון תומאס, שלא נטל חלק בטורניר המרובע בקליארי. "הכי מבאס במחנה הזה זו העובדה שתומאס לא היה איתנו בגלל הפציעה שלו בשריר. הוא כוח חשוב והיה משמעותי מאוד שהוא יתחבר לחבר'ה החדשים וייתן את הערך המוסף שלו", אמרו בארנה.  תומאס סובל מקרע וייעדר עוד כשבועיים .

אחד הדברים שניסו בהפועל להשיג בקיץ עם חיזוק הקו האחורי היה להוריד את העומס מתמיר בלאט ולגרום לו להפיק מעצמו קצת יותר בעקבות התחרות על המשבצת שלו. קטש העביר לשחקן מסר שלפיו עם כל ההערכה המקצועית כלפיו נגמרו הימים שבהם הוא מקבל קרדיט בלתי מוגבל והוא יצטרך להזיע על כל דקה בפרקט. אולי בגלל זה בלאט מאוד הרשים במשחק השבוע מול ססארי, עם 13 נקודות, חמישה אסיסטים וארבע חטיפות.

קטש הסביר לשחקנים שלו את ההבדל בין שני הנצחונות על ססארי לתבוסה לחימקי, שמחדד את החשיבות של האגרסיביות בכל ערב נתון. המאמן גם סיכם את המחנה לתקשורת ואמר: "בסך הכל למדנו הרבה על הקבוצה שלנו מהנסיעה הזו, ובעיקר ראינו את ההבדל במשחק שלנו כשאנחנו משחקים באגרסיביות, כמו בשני המשחקים נגד ססארי, לעומת המשחק נגד חימקי. שם, למרות שחימקי קבוצה ברמה גבוהה, לא באנו ברמת האגרסיביות הרגילה שלנו וזו היתה הבעיה העיקרית. טיישון (תומאס) יצטרף בקרוב לאימונים ואין ספק שהוא חסר לנו, אבל חלק מהעניין זה לדעת להתמודד עם פציעות ולחפות זה על זה. בסך הכל אני מרגיש שהשגנו את המטרות שלנו. נמשיך את ההכנות לגביע וינר ולעונה".

טרנט לוקט, שהפתיע לטובה ביכולת שהציג במחנה, אמר: "הערב הראינו שכשאנחנו משחקים בקשיחות ואגרסיביות התוצאות נראות טוב. המשחק מול חימקי לימד אותנו איך אנחנו לא צריכים להיראות, ואני בטוח שאנחנו רק נתקדם משם. יש פה חבורה מלוכדת שעובדת קשה ואני שמח על שני הנצחונות מול ססארי. עכשיו כולנו כבר מחכים שהעונה האמיתית תתחיל".

בתחילת השבוע תפגוש הפועל (שני, אולם היכל שלמה) במסגרת גביע וינר את המנצחת בין הפועל באר שבע לגליל/גלבוע, ואם תנצח היא תפגוש ביום חמישי 26 בספטמבר בהיכל הטוטו בחולון במסגרת חצי הגמר את אילת, נס ציונה או חיפה (תלוי בזהות המנצחות). במוצ"ש הבא יתקיים גמר גביע וינר בהיכל שלמה. "זה ניסוי כלים חשוב אבל גם תואר ולכן אנחנו לא מקילים ראש במפעל הזה", אמרו בהפועל. "השחקנים רעבים להוכיח שהם הולכים לעונה שבה ניאבק על כל התארים וכבר סופרים את הדקות שהליגה תתחיל, אז גביע וינר הוא הזדמנות מצוינת להשביע קצת את הרעב שלהם", אמרו בארנה.