עידן ורד מראה לכולם מי עשה את ההבדל בין בית"ר למכבי חיפה  | צילום: עוז מועלם

התעוררות: הגיעה ביום שני לטדי אחרי 0:5 מוחץ על הפועל תל אביב ובידיעה שמכבי תל אביב איבדה נקודות. בית"ר הגיעה למשחק הזה עם שני הפסדים שבהם נראתה כמו צרה צרורה.

בכל מה שקשור לבורסת ההימורים מסביב ולרמת הביטחון העצמי של שתי הקבוצות היה נדמה שזה לא כוחות. שחקן בבית"ר אמר לנו ביום שני בבוקר: "אומרים לנו ברחוב שחיפה יפרקו אותנו כמו את הפועל תל אביב. שכחו שאנחנו במקום השלישי, מחזיקת גביע הטוטו, שאנחנו פאקינג בית"ר ירושלים בטדי. זה אומנם גורם למוטיבציה אבל באותה נשימה מעליב".

הדבר הראשון שרוני לוי אמר לשחקנים שלו מאז יום חמישי בבוקר, למחרת המשחק מול כפר סבא, היה ש"לא משנה מה יהיה וכמה כדורים תאבדו, כל הקבוצה משתתפת בהנעת כדור מקונטה וורדסקה וקדימה. עוד מסירה ועוד אחת ועוד אחת, גם אם תטעו וגם אם חיפה תשתלט על המשחק". המטרה מאחורי התוכנית הזו היתה להבהיר לחיפה מהרגע הראשון מיהי בעלת הבית. אם בית"ר היתה בוחרת להעיף כדורים או לנסות לעבור בשלום את הדקות הראשונות חיפה היתה קולטת שעומדת מולה יריבה מבוהלת ומפרקת את כל התחמושת שנשארה לה מהמשחק האחרון.

לוי ידע שהשחקנים שלו הולכים ברחוב ושומעים שזה שתיים ושלוש אפס קל לחיפה. מה שהוא ניסה להכניס להם בכוח זה שמדובר במשחק חדש, בטדי, עם קבוצה שעברה רענון (ממן ועטר כמובן) ושבקרב האגרוף הזה דווקא בית"ר תרביץ ותלחץ מההתחלה כדי ליצור לחץ פסיכולוגי. לזה גם התלווה נתון סטטיסטי מעניין: חיפה במחצית השנייה היא עם ממוצע שערים מהגבוהים באירופה. מנגד, במחציות הראשונות ממוצע ההבקעה שלה הוא מהנמוכים ביבשת. אז לוי הבהיר לשחקנים שלו שיש שתי אופציות: לתת לחיפה כבוד ולבוא עם חיתולי האגיס למשחק הזה, כשבמחצית הראשונה יהיו גישושים ובשנייה חיפה תתפוצץ, או לדחוף את הירוקים לקיר ולהגיד להם: "בואו נראה אתכם עכשיו יוצאים מפה עם נקודות". הוא כמובן בחר באופציה השנייה.

לא סתם, בסיום המשחק, בחדרי ההלבשה של האורחים היו אנשים בחיפה שאמרו: "בית"ר הרגה אותנו. לא היה לנו מענה ולא ידענו איך יוצאים מהבליץ שלהם, כשעל כל כדור במחצית המגרש קופצים עלינו שלושה-ארבעה שחקנים בצהוב".