שחקני ליד"ה גרסת 2019/20 | צילום: רפי קוץ

לפתוח עונה עם סל על הבאזר, כזה שמוביל להארכה ולניצחון חשוב, זה תמיד כיף. בטח כשמדובר בליגת העל לתיכונים. תשאלו את שחקני נבחרת ליד"ה, שרשמו בשבוע שעבר נצחון בכורה במשחק פתיחת העונה של המפעל החשוב בארץ לשחקני בית ספר תיכון.

הנציגים הירושלמים גברו 63:75 על עמק החולה, הרבה בזכות טל בן עטר המצוין (דאבל־דאבל מפלצתי של 17 נקודות ו־17 ריבאונדים), שגם התכבד באותה שלשה גדולה שכפתה הארכה. בליגת העל לתיכונים נמצאים 16 בתי הספר הטובים בארץ, שחולקו לארבעה בתים של ארבע נבחרות כל אחד, כששלוש הראשונות עולות לנוקאאוט והאחרונה נאבקת על הישארות במפעל. במחזור השני הובסה הקבוצה 74:45 לתיכון חדש ת"א.

"זו ליגה סופר איכותית", מסביר מאמן ליד"ה בועז טייב. "רוב השחקנים של נבחרת העתודה גדלו וצמחו בליגה הזו".

אחד מהם הוא הכוכב הגדול והעולה של הכדורסל הישראלי, דני אבדיה, ששיחק בשנה שעברה במדי נבחרת תיכון חדש מתל אביב, שזכתה בשנה שעברה באליפות העולם. המשחק הקרוב של ליד"ה, אגב, יהיה נגד אותו תיכון חדש.

אז מה צריך לצפות מליד"ה העונה? "יהיה קשה מאוד", מבטיח טייב. אחת הסיבות היא שהעונה לא יעמוד לרשותו אריאל דרעי, אחד השחקנים הכי גדולים שצמחו פה – אך הוא כבר סיים את התיכון.

מה שבטוח הוא שליד"ה זוכה כבר עכשיו לתמיכה מהרבה מאוד כיוונים. הראשון הוא בית הספר עצמו, שעוקב ודוחף קדימה – עם לא פחות מ־400 אוהדים במשחק שהיה בשבוע שעבר. "יש לנו גם תמיכה תקציבית נהדרת מעיריית ירושלים". ויש גם שיתוף פעולה מיוחד עם הפועל ירושלים. "הם מעודדים את השחקנים הטובים לעבור אלינו ובמקביל השחקנים מקבלים אימונים אישיים בבקרים, זורקים לסל כל השבוע ויש להם גם חדר כושר. זו ממש אקדמיה. האמת? הגיע הזמן שבעיר ירושלים יהיה משהו כזה".