בני הנוער הירושלמים דורשים 'סקייטפארק', או במילים אחרות – משטחי החלקה מקצועיים לסקייטבורד. לפני מספר ימים צויין ונחגג ברחבי העולם יום ה'סקייט' הבינלאומי, ולראשונה נערך באופן רשמי גם בירושלים.

קרוב לשלוש מאות 'סקייטרים' מכל רחבי הארץ הגיעו לעיר במיוחד בשביל לציין את היום, שבעצם הפך לאירוע מחאה המוני עם דרישה לבנות 'סקייטפארק' מקצועי בירושלים.

"אני אוהב את ירושלים כי יש כאן 'ספוטים' (מקומות) טובים לנסוע בהם" מספר יובל, בן 11 שהגיע מרמת השרון. "כיף להתגלגל כאן".

"אנחנו נמצאים הרבה מאחורה יחסית לערים אחרות בעולם, ואפילו תל אביב בניהן" אומר גילי, ירושלמי בעל חנות סקייטבורד במרכז העיר שיזם והפיק את האירוע. "בגן סאקר קיימים אמנם שני משטחי החלקה, אך הם ישנים, לא מקצועיים ואפילו מסוכנים. אנחנו רוצים שהעירייה תבנה בירושלים פארק מקצועי ומכובד. בתל אביב השקיעו ארבעה מיליון שקלים בפארק כזה, והוא מושך אליו 500 איש ביום".

"אני נוסע בסקייטבורד כמעט כל יום, ורק ברחובות" מספר נעם ריבקין פנטון, רוכב משכונת בקעה. "אנשים צועקים עלי ומאיימים שהם יזמינו משטרה כי זה עושה רעש. אבל אין לי מה לעשות, אין מקומות אחרים לרכב בהם. אם יהיה לנו פארק נורמלי, נהיה שם. זה גם יהיה בטיחותי וגם לא יפריע לשכנים".

הנערים בפעולה בירושלים (צילום: רני ברמץ)

האירוע החל בשעות אחר הצהריים כאשר התכנסו מאות הרוכבים בגן הסוס במרכז העיר וביצעו בו מספר תרגילים. משם פתחו ברכיבת ראווה המונית לאורך רחוב הלל ומדרחוב בן יהודה. הסקרנות היתה גדולה, אזרחים רבים ובעלי העסקים ברחובות יצאו החוצה, צפו ברוכבים ואף הריעו להם בהתלהבות. בסופו של דבר הגיעו הסקייטרים לכיכר ספרא שם המשיכו לנסוע ולבצע תרגילים במטרה אחת: להשמיע את קולות גלגלי הסקייטבורד לראש העיר.

מזלם של הרוכבים הצעירים כנראה שיחק טוב, כאשר ראש הסגל של ניר ברקת הגברת מיכל שלם עברה במקום. שלם זכתה להסבר מפורט על האירוע, והביעה נכונות לבחון את נושא הקמת הסקייטפארק המקצועי בירושלים. חבר מועצת העיר רחל עזריה, גם הביעה התפעלות והתלהבות מהאירוע הססגוני.