איציק קורנפיין, יובל נעים וכל מי שקורא לעצמו אוהד בית"ר, ממתינים בכיליון עיניים שארקדי גאידמק יעביר את 400 אלף הדולרים שהבטיח כדי לחזק את הסגל המדולל של הצהובים שחורים, ואכן סוף סוף זה קרה, למרות שכמעט כולם מתייחסים לנושא הזה בגיחוך ומשוכנעים שגאידמק לא יעמוד בדברתו - אם תיקון קטן: האוליגרך העביר 300 אלף דולר בלבד.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות ירושלים" בפייסבוק

אם יש משהו שחושף הכי טוב את סיפורו של גאידמק ברומן הבלתי אפשרי שלו עם בית"ר, זו האדישות שהתפתחה כלפיו. אף אחד כבר לא מנסה לפרש את מניעיו, אף אחד לא באמת סומך על דבריו, ובעיקר אף אחד כבר לא מתייחס אליו כאל בעל הבית של המועדון.

האוליגרך ששפך פה כמעט 400 מיליון שקל, הפך להיות דמות סתרים כמו הקול הבלתי נראה ב'מלאכיות של צ'רלי' משנות ה־70. השבוע, בניסיון נואש להבין מה הוא מתכוון לעשות רגע לפני שהצעצוע שכבר ממש לא מעניין אותו יורד ליגה, הרמנו אליו טלפון.

אפשר לסמוך על המילה שלך?
"אנשים שוכחים שבתקופה שלי בבית"ר הקבוצה זכתה בשתי אליפויות ובשני גביעים והפכה לשם דבר. שמתי פה הרבה כסף כדי לגרום לאנשים אושר, והיום כולם שוכחים את זה. האוהדים, ובעיקר העיתונאים, לא מתנהגים יפה. כל אחד מכפיש ואומר מה שהוא רוצה. עשיתי רק טוב לבית"ר - כל מה שמנסים להגיד ולהסביר אלה שטויות".

ועדיין, כבר כמעט שנתיים שאין לקבוצה הזו אמא ואבא והיא רק מידרדרת. אם אתה לא מעוניין, תמכור את הקבוצה. אל תיתן לה לגסוס ככה."אני מוכן היום והייתי מוכן גם בעבר לתת את הקבוצה בלי תמורה לכל אדם אחראי שיוכיח שהוא מסוגל לתפעל אותה כראוי ולדאוג שהיא תצליח. הבעיה היא שכדי למכור משהו צריך גם קונים, ועד כה לא הופיע בן־אדם אחד שהיה רציני מההתחלה ועד הסוף והוכיח שהוא יכול לקחת על עצמו את העסק הזה".

למה לא מכרת את בית"ר לגומא אגייאר?
"זה בדיוק מה שאני מנסה להסביר לך - אני מחפש אדם אחראי שידאג לבית"ר. לא חוכמה להיפטר ממנה סתם. אם אני מוכן לתת את בית"ר בחינם, מה עוד אתה רוצה שאעשה?"

ברור לך שיש אפשרות ריאלית שהקבוצה תרד ליגה.
"מה לעשות? זה חלק מהספורט. אני יכול רק להגיד לך שבהתחשב בתנאים שבהם עובדים יובל נעים ואיציק קורנפיין, עם תקציב קטן מאוד ושחקנים צעירים תוצרת בית, אני יותר ממרוצה ממה שהצליחו לעשות עד עכשיו".

מה תפקידו המוגדר של גל יוסף בבית"ר, אם יש כזה?
"הוא היועץ שלי ושל קורנפיין בעניינים מקצועיים. הוא אדם עתיר ניסיון ואומר את דעתו. אין לי מעבר לזה שום קשרים עסקיים איתו או יחסי עבודה כאלה או אחרים".

יש סברה שאומרת שמכיוון שלא נבחרת לראשות עיריית ירושלים, אתה פוגע בבית"ר כנקמה?
"אני לא נוקם באף אחד ולא שום דבר כזה. תאמין לי שגם אם היו משלמים לי היום הרבה כסף, עדיין לא הייתי רוצה להיות ראש עיריית ירושלים".

גאידמק כועס. הוא לא מבין מאיפה מגיעה עזות המצח של אלה שבאים שמתריסים על כך שהוא אינו תומך בבית"ר.
"תמיד באים רק אלי בטענות", הוא אומר. "עוד מישהו שם עשרות מיליוני שקלים בשנה בקבוצות אחרות בכדורגל הישראלי? מישהו שם את כמויות הכסף שאני השקעתי פה? כבר שש שנים אני מחזיק את בית החולים ביקור חולים, שמטפל בששת אלפים חולים מדי יום. בית"ר פנו אלי בשבועות האחרונים ואמרו שהם במצוקה ואני מעביר להם כסף - אז מה אתם רוצים ממני?"

שתדאג כבעל הבית שלמועדון יהיה עתיד. שהוא ייאבק בצמרת. שיהיה לו שקט כלכלי. שקורנפיין לא ייאלץ כל שני וחמישי למכור שחקן אחר כדי לצוף מעל המים.

"נתתי מספיק ואני ממשיך לתת. אם מישהו רוצה לקחת ממני את הקבוצה, וולקאם. אף אחד מאלה שאמרו שהם מעוניינים לרכוש את בית"ר לא בא והתחייב לתפעל את המועדון בשנים הקרובות, כך שלזה אני לא מוכן. יש היום משבר כלכלי ואף אחד לא מוכן לשים כסף בכדורגל בידיעה שהוא רק יפסיד. אתם מטיפים לי מוסר, אבל למה אף אחד לא מדבר על הנזק שגורמים לנו האוהדים - האנשים שהקבוצה כביכול חשובה להם?"

תסביר למה אתה מתכוון?
"רק לפני שבוע וחצי הקבוצה נענשה בשני משחקים, אחד בלי קהל ואחד רדיוס עם קהל ובהורדת שתי נקודות בפועל בגלל קריאות גזעניות. זה גרם נזק בלתי הפיך. זה גם פוגע מקצועית בקבוצה שמצבה בטבלה הסתבך, וגם יוצר נזק תדמיתי שאי אפשר לתקן. איפה נשמע שבירושלים, עיר של שלום, קהל ישיר שירים גזעניים נוראיים? הקהל צריך לרכוש כרטיסים ולעודד את הקבוצה. במקום זאת הם פוגעים בקבוצה.

"מאשימים אותי במה שקורה, אבל בתכל'ס אני זה שמשלם את הכסף שהיה אמור להיכנס במשחקים מול הפועל תל אביב שהועבר לרמת גן ומול נתניה ששוחק בלי קהל. בגלל שתי הנקודות שהורידו, הקבוצה צריכה חיזוק ומי שמשלם זה אני. אני הובלתי את המועדון להישגים, הקבוצה מונחת על המדף בחינם וזה ל