אוהדים בארנה .צילום ארכיון: אוהד צויגנברג

הקרב על יציעי הארנה: על רקע הביקורת כלפיי קומץ אוהדים שבחרו להתעמת עם שחקן הקבוצה יוגב אוחיון, קבוצת אוהדים אחרת של הפועל ירושלים בחרה לפעול בצורה שונה – והציגה מפגן תמיכה בגארד הפצוע של האדומים.

במהלך המשחק שנערך אתמול (א') בארנה, בו ניצחה הפועל ירושלים 84:92 את הפועל גלבוע/גליל, ערכו מאות אוהדים מפגן תמיכה באוחיון, שטענו כי לטעמם השחקן לא קיבל את התמיכה והאהבה לה היה זקוק וראוי במהלך העונה.

הבוקר הם הסבירו את המהלך בהודעה שפרסמו בקבוצת הפייסבוק 'מלחה'. "אנחנו, אוהדי הפועל ירושלים מהלב והנשמה, מרגישים כי רוחות לא טובות נושבות ביציעי הארנה בשנתיים האחרונות, ובאות לידי ביטוי לעתים באלימות, בחוסר סבלנות וסובלנות כלפי אנשי הקבוצה או חברינו ליציע ובחוסר כבוד כלפי קבוצות יריבות", כתבו. "לכן החלטנו להציף ולהזכיר את ערכי המועדון והקהל עליהם גדלנו ושבזכותם אנחנו גאים כל כך להשתייך למועדון האדום.

"חשוב לנו להזכיר לכל אוהד שנכנס בשערי הארנה את הרוח של הקבוצה ושל האוהדים ואת הדרך בה עדי גורדון הוליך אותנו עוד בשנות ה-90. אוהדי הפועל ירושלים, מאז ומעולם, באים קודם כל מאהבה. מתוך כך אנחנו מאמינים שכל שחקן זכאי וראוי לאהדתנו ולאהבתנו ללא תנאים וללא הסתייגויות. כמו כן, אנחנו מאמינים שעלינו לכבד את היריב וכמובן את עצמנו".

לאותם אוהדים שארגנו את מפגן התמיכה באוחיון היה חשוב להבהיר כי הם לא מנסים לארגן קבוצה מתחרה לארגון האוהדים ה'בריגדה'. "אין לנו כוונה ליצור פילוג או מלחמות בתוכנו, וגם לא להוות ארגון אוהדים חדש", מסרו. "ההיפך הוא הנכון. בכוונתנו לעורר וליצור שינוי אווירה בשיתוף מלא עם כלל אוהדי הפועל בארנה ולהרבות באהבה ובשיח מכבד.

"את המפגן ארגנו עשרות אוהדים בצורה ספונטנית מתוך אכפתיות ודאגה אמיתית למועדון ולאופי המיוחד שתמיד התבטא ביציעים שלנו, אך אנחנו מאמינים שיצטרפו אלינו עוד מאות ואלפים, מתוך ידיעה שפעולתנו ורצוננו הטוב לחזור לשורשים מייצגים את דעת הרוב".