יאקוב וסונה. צילום: פרטי

סונה, הצמודה של החלוץ הסלובקי הלוהט של בית"ר יאקוב סילבסטר, לא הגיעה עדיין לצפות בו משחק במדי בית"ר. היא טוענת בשיא הרצינות שאם בן הזוג שלה לא היה כדורגלן, כנראה לא היתה דורכת במגרשי הכדורגל. "אני כנראה כן אגיע למשחק הבית הבא של בית"ר, למרות שיאקוב ואריק ואליסקה סאבו מנסים לשכנע אותי להגיע לחצי הגמר מול קרית שמונה בסמי עופר. זה קצת רחוק, אבל אני מבינה שזה משחק חשוב ואת גודל המעמד אז הכיוון חיובי". 

מהסיפור ההיכרות שלה עם סילבטר אפשר לעשות מערכון קומי. "התחלנו להתכתב בפייסבוק לפני חמש שנים כשהייתי תלמידת תיכון (כיום היא בת 23; ש"א). לא היה שום סיכוי שניפגש כי הבתים שלנו רחוקים יותר מ־50 קילומטר זה מזה. הוא שיחק אז בגרמניה והבטיח לי שברגע שהוא נוחת בסלובקיה ניפגש. יצאנו לבלות ושאלתי אותו במה הוא עוסק. התשובה האחרונה שציפיתי לשמוע היא שהוא כדורגלן. הוא אמר לי שהוא משחק בגרמניה בבורוסיה דורטמונד. עם ההבנה שלי בכדורגל, אם הוא היה אומר לי שהוא משחק בבאיירן מינכן גם הייתי מאמינה לו. הגעתי הביתה ושאלתי את אחי אם הוא מכיר חלוץ בדורטמונד שקוראים לו יאקוב סילבסטר. אחי התפוצץ מצחוק. הוא אמר לי: 'נפלת על מתחזה. הוא כנראה לא משחק בדורטמונד והוא אפילו לא כדורגלן'. התקשרתי אליו ושאלתי למה הוא עובד עלי. הוא אמר שהוא משחק בליגה השנייה בגרמניה בקבוצה שקוראים לה איווה ושלח תמונה שתאמת את זה. אמרתי לו שבפעם הבאה שהוא ינסה לרמות אותי, אפילו שזה היה סוג של בדיחה הוא יראה אותי רק בתמונה שאעלה בפייסבוק ובאינסטגרם. מאז הוא למד לקח". 

 יאקוב וסונה. חתום בנשיקה. צילום: פרטי

"לגורל יש טיימינג משלו"

לפני שנה וחודשיים, בחלון ההעברות של ינואר, ניסו אלי טביב, עו"ד שחר גרינברג, סוכנו של סילבסטר, ואריק סאבו לשכנע את החלוץ לנחות בבית"ר. "זה היה מוזר. אליסקה סאבו דיברה איתי ואמרה לי שבישראל מזג האוויר הכי נעים, האנשים הכי טובים והאוכל הכי טעים והחיים הם גן עדן. זה נשמע כמו סרטון פרסומת של משרד התיירות הישראלי. היה נראה לי מוזר שבכל אירופה מדברים על ישראל כעל מקום מוכה טרור והיא מאוהבת במדינה שלכם. לא הטלתי וטו על מעבר של יאקוב לבית"ר אז, אבל בוא נגיד שגם לא כל כך התלהבתי. במציאות שהמצב הביטחוני די מפחיד למי שלא מכיר את ישראל ובית"ר היא לא מאריות אירופה, כשיאקוב רוצה לקדם את הקריירה שלו, לא היתה סיבה להגיע לכאן. היום בדיעבד אנחנו מצטערים שלא חתמנו בבית"ר לפני שנה, אבל לגורל יש טיימינג משלו לכל דבר".

לפני חודשיים משפחת סאבו, טביב ועו"ד גרינברג טלפנו שוב. "החששות היו אותם חששות וההתלהבות של אליסקה סאבו מישראל היתה רק יותר גדולה, אבל חשבנו לעצמנו שבמציאות שבה יאקוב לא משחק בקבוצה הדנית שלו ומדובר על חצי עונה בלבד אין הרבה מה להפסיד. במקרה הכי גרוע נחזור לאותה נקודת מוצא. אני כל יום הולכת לחוף הים בבת ים, שמרוחק כמה מאות מטרים מהבית שלנו, וחושבת על זה שהשמש מחייכת בזמן שבסלובקיה ובדנמרק, המדינה האחרונה שבה היינו, אנשים קופאים מקור.

"מתברר שאליסקה צדקה. יש כאן אנשים טובים, שמש, אוכל טעים, בייחוד החומוס שלכם שהוא מעדן, וגם מוזיקה לא רעה. אנחנו ממש מרגישים כאן בבית. בסופו של יום, מה שבאמת חשוב זה שיאקוב מאושר, משחק, מבקיע גולים ועושה שמח לאנשים. הגעתי איתו לישראל ואני אלך אחריו לכל מקום בעולם. הוא יודע שברגע שהוא חותם בקבוצה אני אורזת את המזוודות ומוכנה לנסיעה לשדה התעופה". 

"הגענו למקום הנכון"

קצת מוזר, אבל בכל השהייה המשותפת של בני הזוג סילבסטר עם בני הזוג סאבו, פעם אחרי פעם עוצרים אוהדים את סאבו לסלפי וחתימות ולדיון סוער על הסיכוי של בית"ר לזכות באליפות ומתעלמים מסילבסטר. "זה לא מפריע לנו שלא עוצרים אותנו ברחוב. אנחנו אנשים צנועים ויאקוב כל הזמן מדגיש כשמחמיאים לו על היכולת שהוא רק עושה את העבודה שלו ומנסה לעזור לקבוצה. כשהוא הגיע לבית"ר הקבוצה כבר היתה במאבק האליפות אז זה לא שהוא עושה הכול לבד, למרות שזה מאוד מחמיא שאומרים שהוא יהיה האקס פקטור במאבק על התואר".

 יאקוב וסונה. צילום: פרטי

כרגע סונה בעיקר נהנית מהחיים בישראל, ומעלה תמונות לאינסטגרם עם כל פריט לבוש אפשרי כחובבת אופנה. הסיכום איתה מראש היה שלא נזכיר את פרשת 'אנתוני וראן' כי שום דבר טוב לא יכול לצאת מהתייחסות שלה לעניין. חמש שנים על סילבסטר, והיא ממש לא מנסה להיות האוהדת השרופה הפרטית של החבר שלה, שמעורה בכל פרט ופרט. "אני לא חושבת שנשים אחרות מגיעות למשרד של הבעל שלהן ומנסות להשתלב במה שקורה שם. אני רואה אותו קם לאימון בבוקר עם חיוך וחוזר מבסוט, אז יותר מזה לא ממש מעניין אותי. האנשים בבית"ר, גם כאלה שמתחרים איתו על מקום בהרכב, קיבלו אותו כמו בן משפחה, וזה כבר סימן שהגענו למקום הנכון. אני מקווה שהוא יצליח אבל לא אובססיבית לגבי זה. יש לכדורגלן תקשורת ואוהדים וחברים לקבוצה ולחצים בכל אימון ובכל משחק, הוא לא צריך שגם בבית, בפינה הפרטית שלו עם בת הזוג שלו, הכדורגל יהיה הדבר היחיד שעוסקים בו".

סילבסטר כבר רמז לא פעם בשיחות עם סונה שאחרי חמש שנות זוגיות דיבורים על טבעת הם בהחלט כורח המציאות, בדיוק כמו שבבית וגן דיבורים על צלחת אליפות הם צו השעה. "אין לחץ ואני לא מנסה להבין ממנו מה קורה או לקבל רמזים", היא הודפת כל רמז לחתונה. "אני יודעת שזה יקרה בקרוב, אולי אפילו בקרוב מאוד, אבל זה כמו הסיפור של ההגעה שלנו לישראל, וכמו הסיפור של ההיכרות שלנו, הדברים מתחברים וקורים מעצמם. הקטע הכי גדול הוא שבסוף נתחתן, ניסע לגרמניה והוא יחתום בדורטמונד