צילום: מעמוד הפייסבוק של 'כולנא'

דמויות גדולות ומפורסמות בהיסטוריה הגנו על חומות העיר העתיקה - אך מעולם לא עשה זאת שוער אמיתי. בקיץ הקרוב המציאות הזו עומדת להשתנות, הודות ליוזמה יוצאת דופן - תחרות בעיטות עונשין בשערים המובילים לעיר העתיקה.

מאחורי היוזמה עומדת עמותת 'כולנא', מי שהביאה לירושלים את בשורת טורנירי השש-בש השכונתיים וכעת הגתה את רעיון תחרות הפנדלים על החומות. הרעיון פשוט: בעמותה יקיימו ערב מיוחד במסגרתו יקרינו את אחד ממשחקי ההכרעה של גביע העולם ובמקביל יקיימו תחרות פנדלים.

"חיפשנו משהו עם מכנה משותף רחב", מסבירים ב'כולנא'. "כולם בירושלים ובעולם בכלל אוהבים כדורגל. כך עלה רעיון לעשות תחרות פנדלים בעיר העתיקה סביב השערים ולהשתמש בהם כשערי כדורגל".

כדי להפוך את האירוע למיוחד עוד יותר החליטו בעמותה לחשוב הכי רחוק שאפשר ופנו לחמישה שוערים מהגדולים שידע עולם הכדורגל - אוליבר קאן הגרמני, ג'ינלואיג'י בופון שוער נבחרת איטליה, איקר קסיאס הספרדי, פיטר שמייכל מנבחרת דנמרק האגדית ופביאן ברטז הצרפתי.

"הרעיון הוא שהשוער יעמוד באחד השערים ותהיה תחרות בעיטות במטרה להבקיע לו גול", מספרים בעמותה. "אנחנו בקשר עם הסוכנים שלהם, צריכה להיות לנו שיחה בקרוב עם הנשיא של ריאל מדריד וזה מתקדם בכל מיני כיוונים".

כדי לקדם את הרעיון שלהם פתחו חברי 'כולנא' בקמפיין בפייסבוק וקראו להמונים לעזור להם לקדם את הגעת השוערים לארץ. אחד מהאנשים שהתגייסו לעזרתם הוא שוער העבר הירושלמי איציק קורנפיין, שעומד היום בראש אגף הספורט בעירייה.

"בשבוע הבא אנחנו מתכננים ללכת לקונסוליות לקדם את הרעיון", הם מוסיפים. "זה לא פשוט להביא אותם, אבל אנחנו מאמינים שזה יצליח".

יש תוכנית מגירה?
"אם אף אחד לא יגיע כנראה נרד בדרג של השוערים, אבל אנחנו מאמינים שאחד לפחות יגיע".