יאקוב סילבסטר. צילום: ראובן שוורץ

במשך דקות ארוכות שחקני בית"ר והאוהדים ביציעים לא זזו אמש (א') ממקומם. השחקנים ישבו על הדשא, האוהדים עמדו ביציעים וכולם רצו להנשיך עוד קצת את החלום ששלח את הצהובים-שחורים לגמר הגביע, אחרי 2:3 ענק על עירוני קרית שמונה.

אחת מתמונות המשחק היתה דווקא של צמד ה'אלי', אוחנה וטביב, שעמדו בסיום עם חיוך ענק על הפרצוף, והסתכלו בהנאה על השחקנים שלהם שרים עם הקהל. בסופו של דבר, גם הם מבינים שבית"ר שלהם נמצאת בעיצומה של עונת שיא, עם העפלה ראשונה לגמר הגביע אחרי 9 שנים ומאבק אליפות שעדיין חי ובועט.

"ניצחנו היום משחק סופר קשה ועשינו את זה עם הרבה אמונה ותשוקה", סיכם המאמן בני בן זקן. "החברים עשו את זה בגדול. בחצי הראשון משהו לא הצליח לנו, משהו בקצב ובאנרגיה. אבל אם בסוף מסיימים עם ניצחון אז אנחנו מרוצים".

בן זקן ידע גם לפרגן לכוכב הניצחון - יאקוב סילבסטר שכבש צמד. "הוא מבקיע גולים חשובים וכל כבוד לו. אני שמח בשבילו ובשביל הקבוצה".

המאמן התייחס גם לשאיפות הדאבל של בית"ר, שזכו כעת לדחיפה משמעותית קדימנה. "צריך לקחת אוויר", הוא ניסה להרגיע. "ניצחנו משחק של עונה שלמה והוא היה מאוד קשה. התכוננו למשחק הזה שבועיים. נרגע מהמשחק הזה, נעבור את יום רביעי והמשחק מול באר שבע בליגה ואחר כך נחשוב הלאה. אני אישית כל הזמן חושב איך אני משרת את הסיטואציה ואני רוצה שבית"ר תמשיך לשמוח ולנצח".

כוכב הניצחון עצמו ניסה להישאר צנוע ופירגן לחבריו לקבוצה. "לא עשיתי את זה לבד", הוא אמר בחיוך חצי נבוך. "עשינו את זה כקבוצה".

החלוץ התייחס גם לחיבור המדהים שלו עם בית"ר ולעובדה שהוא הפך לקלף מנצח בעונה החלומית של הקבוצה. "אני לא יודע איך זה קרה, אבל החברים כאן קיבלו אותי בצורה יוצאת מן הכלל", הוא אמר. "יש גם משהו במנטליות הישראלית, באוהדים ובעיר עצמה. כולם אוהבים אותי ואני מרגיש מעולה בבית"ר".

בדיוק כמו המאמן שלו, גם סילבסטר לא רצה לצאת בהצהרות לגבי המשך העונה. "יש עוד דרך ארוכה עד סוף העונה ויש עוד הרבה משחקים לשחק", הוא אמר. "דאבל? אנחנו לא חושבים כל כך רחוק. נתקדם ממשחק למשחק".