אוהדי הפועל ירושלים. צילום: עוז מועלם

עצומת חדשה של אוהדי הפועל ירושלים קוראת להפסיק את האלימות הפיזית והמילולית ביציעים: על רקע תקיפתם המילולית של יוגב אוחיון והמנכ"ל גיא הראל, פתחו חלק מאוהדי הקבוצה עצומה חדשה שמטרתה אחת: הרגעת הרוחות ביציעי הארנה.

לאחרונה החלו להיווצר סדקים בקרב מחנה אוהדי הפועל ירושלים בכדורסל, אחד ממחנות האוהדים המאוחדים והתומכים שיש בכדורסל הישראלי. הכל החל כשחלק מהאוהדים תקפו מילולית את אוחיון לפני כחודשיים. הם עשו זאת שוב בסיומו של משחק הליגה האחרון מול בני הרצליה, כשהם גם מקללים את המנכ"ל הראל שניסה להרגיע אותם

מי שהחליטו לשים סוף לתופעה הם קבוצה אחרת של אוהדים, שפתחו השבוע עצומה מיוחדת בנושא תחת הכותרת 'אמנת האוהד'. "אני אוהד הפועל ירושלים ולכן  תמיד אתמוך במועדון ובערכיו בימים הטובים וגם בימים הפחות טובים", נכתב שם. "לא אפגע פיזית או מילולית בשחקני המועדון, עובדיו, מנהליו ואוהדיו. הפועל מסמלת עבורנו ועבור הדור הצעיר מחויבות למתינות, סובלנות וקהילתיות. לא אתן לפגוע בדרך זו".

עוד נכתב באמנה כי מי שחותם עליה "מתנגד לאלימות מכל סוג שהוא". האמנה נחתמת במשפט "'יש בנו אהבה והיא תנצח' זה לא סלוגן על חולצה. זו דרך חיי".

ההיענות לאמנה היתה מהירה וגדולה – כשתוך פחות מיממה חתמו עליה כ-500 איש. היעד של כותביה הוא להגיע ל-1,800 חותמים.