בית"ר נורדיה. צילום: ינון פוקוס

מלחמות (הפלייאוף) דווקא כן קורות בקיץ: בהתאחדות החליטו היום (ה') לדחות את הקרב הגדול של בית"ר נורדיה על העלייה לליגה הלאומית ליום ראשון. הסיבה: החום הכבד. אלא שלחץ גדול מצד נורדיה ויפו הצליח להשאיר את המשחק בשישי, רק בשעה מאוחרת יותר.

המשחק הגורלי של קבוצת האוהדים הירושלמית נגד קביליו יפו היה אמור להתקיים מחר (שישי). בתחילה הוא נקבע לשעה 15:00, אך בהמשך נדחה ל-15:45 בשל חשש מגל חום.

"בשלוש עוד יהיה פה חום נוראי, אבל בשלוש ארבעים וחמש יהיה פה כבר סתיו אירופאי", צחקו אוהדי נורדיה על החלטת ההתאחדות.

אלא שגם הם לא האמינו שבסופו של דבר בהתאחדות יחליטו על דחייה נוספת - הפעם ליום ראשון. האבסורד: רק משחקי ליגה א' נדחו, בעוד משחקי הלאומית ישוחקו כרגיל בשישי, למרות החום.

בהנהלת נורדיה הגיעו להסכמה עם יפו להשאיר את המשחק בשישי ולקיים אותו מאוחר יותר, אך ללא הואיל. בהתאחדות התעקשו לדחות אותו ליום ראשון, בשעה 16:30 בשכונת התקווה.

בנורדיה, שנערכו בצורה מרשימה למשחק, קיבלו את ההחלטה באכזבה ואף הוציאו הודעה רשמית על דחייה. "מבחינת הקהל יש משמעות גדולה לדחייה הזו", אמרו גורמים בקבוצה. "אין ספק שבשישי היינו מצליחים להביא הרבה יותר אוהדים מאשר בראשון".

אלא שאז הגיע מפנה נוספת בעלילה: בעקבות לחץ גדול של יפו ונורדיה, בהתאחדות הסכימו להשאיר את המשחק בשישי, והוא יצא לדרך בשעה 16:30.

ההתנהלות של ההתאחדות הרימה גבות אצל לא מעט גורמים בשתי הקבוצות, שהביעו כעס רב על ההחלטה לדחות את המשחק. מנגד, צריך להגיד מילה טובה לגמישות של ההתאחדות, שהקשיבה לקבוצות ולבסוף השאירה את המשחק בשישי.