תושבי הגבעה הצרפתית. צילום: איתי ליטמן

מסע האופניים המיוחד של הגבעה הצרפתית: יממה לאחר אירועי הג'ירו ד'איטליה בירושלים, יצא לדרכו מסע דו-גלגלי נוסף ומרגש במיוחד. מדובר באירוע לזכרו של צ'רלי רודן, תושב הגבעה הצרפתית ופעיל חברתי שנהרג בתאונת דרכים.

ביום שבת האחרון יצאו לדרך קצת יותר מ-50 רוכבים, למסע השני לציון יום ההולדת של רודן, שנהרג בתאונת דרכים בדצמבר 2016. מסע האופניים השכונתי הוא מסורת ארוכת שנים, אותה התחיל רודן, ובשנה שעברה החליטו התושבים להפוך את האירוע לרכיבה לזכרו – ביום ההולדת שלו.

וכך יצאו לדרך קצת יותר מ-50 רוכבים, אחד מהם ילד צעיר עם גלגלי עזר, למסע של 9 קילומטרים מהגבעה הצרפתית ועד לעינות תלם. שם הם נפגשו עם תושבים נוספים לפיקניק ששיאו היה בניית עוגת יום הולדת לצ'רלי, המורכבת מ-52 עוגות קטנות.

ההכנות לעוגת יום ההודלת של צ'רלי. צילום: איתי ליטמן

"היה כיף גדול לראות כל כך הרבה אנשים רוכבים, מציירים אופני גיר ובונים את עוגת 52 העוגות", מספרת מיכל, אשתו של צ'רלי. היה מחמם את הלב לראות כמה אנשים חושבים עליו ואוהבים אותו ולהיווכח שוב עד כמה הגבעה הצרפתית היא שכונה מדהימה. יש פה תמיכה ואהבה שלא יכולנו לדמיין כשעברנו לפה מניו יורק לפני כמעט שבע שנים".

צילום: איתי ליטמן

יש סימבוליות בכך שיום ההולדת שלו היתה בדיוק ביום שבו התקיים בעיר הג'ירו ד'איטליה.
"זה יצא לגמרי במקרה. עלתה השאלה אם לקשור את זה באיזשהו אופן, אבל החלטתי שלא. צ'רלי היה לגמרי בן אדם של לדווש על אופניים בעליות של ירושלים ולא של אירועים נוצצים ומרובי תקציב, אז העדפתי שנזיע בשקט".