החמצה לבית"ר. צילום: עוז מועלם

המסע של בית"ר ירושלים בגביע הסתיים אמש (ד') במפח נפש, עם הפסד 3:1 בגמר להפועל חיפה. אבל אחרי שהדמעות ייעלמו, אוהדי בית"ר יכולים להסתכל אחורה על מסע כמעט חלומי עד למעמד הגמר.

זה התחיל מול הפועל ראשל"צ ונפתח בצורה רעה, אפילו רעה מאוד, כשבדקה ה-18 קבע עומרי שקל 0:1 לכתומים. אלא שאז התעורר אנתוני וארן, כבש את השיוויון בדקה ה-23 והפך את התוצאה שתי דקות להפסקה כדי להבטיח ניצחון בית"רי.

בשלב הבא, שמינית הגמר, היה זה שוב וארן שכבש צמד בדקות ה-19 וה-25 כדי לנצח את הפועל מרמורק 0:2 בדרך לרבע הגמר.

אנתוניו ורן. צילום: עוז מועלם

גם בשלב שמונה הגדולות מול הפועל כפ"ס הבמה היתה שייכת לוארן, שהפך לאס של בית"ר בגביע המדינה העונה. בדקה ה-42 הוא מצא את הרשת כדי לקבוע 0:1. בדקה ה-60 היה זה מיקי יאזו, שכבש שער עצמי והעניק לבית"ר את הניצחון במשחק הראשון. 0:0 במשחק הגומלין שלח את בית"ר לשלב הבא.

בחצי הגמר הפתיחה היתה דווקא של הפועל קרית שמונה, כמוחמד שכר (31) קבע 0:1. בשלב הזה וארן עבר לעמדת המבשל, כשבדקה ה-53 הוא מצא את יאקוב סילבסטר שקבע 1:1. בהמשך היה זה חן עזרא שבישל לסילבסטר את השני בדקה ה-79 ואריק סאבו (88) כבש פנדל, ששלח את בית"ר לגמר, כשגם שער של עידן נחמיאס (90) לא מקלקל את החגיגה. 2:3 ענק לצהובים-שחורים.

גילי ורמוט מול קלאודמיר. צילום: אורן אהרוני

ואז הגיע הגמר, שהסתיים בעצב גדול. זה התחיל עם שער יתרון של מקסים פלקושצ'קו (27) והמשיך עם שיוויון מדהים של וארן, כעבור דקה בלבד. בהארכה היתה זו הפועל חיפה שניפצה את חלום הגביע הבית"רי, עם שערים של שמואל שיימן (105) ואלון תורג'מן (120). כל כך קרוב, כל כך כואב.