טביב במסיבת העיתונאים. צילום: ראובן שוורץ

רעידת אדמה בבית"ר ירושלים: אלי טביב הודיע היום (ג') כי הוא מתכוון לעזוב את המועדון. "כלו כל הקיצין", הסביר.

כשהוא מגולח למשעי הגיע היום אלי טביב, הבעלים של בית"ר ירושלים, אל מסיבת העיתונאים המיוחדת שכינס היום בכפר סבא. "מעמד זה הוא לא פשוט עבורי ועל כן אקרא מהכתב", אמר. "אנחנו בסיום עונה פנטסטית, הטובה ביותר שידעה ירושלים בשנים האחרונות ועם זאת תחושת עצבות לא ברורה. לקחתי את הקבוצה מבית המשפט תוך כדי התחייבות לגירעון של 22 מיליון שקלים. הטענה של 'לקחת בחינם', לא עומדת במבחן המציאות".

טביב המשיך: "בית"ר ירושלים היא מועדון גדול בכדורגל הישראלי חשוב ויקר לליבי ולא ארצה לפגוע בו, לכן אני זז הצידה, אך לא אפקיר אותו. אשאיר את הערבויות עד שיימצא רוכש ראוי לבית"ר.

"יש הלך רוח שלילי כלפי בית"ר וכלפיי, בתקשורת ומחוצה לה. כולכם יודעים במה מדובר, משום מה הרוב מתעלם מהפעולות הקריטיות שהובלתי במועדון – מלחמה ללא פשרנות בגזענות. ידענו שנשלם מחיר כבד, התפרעויות אוהדים, קנסות, הפסדים רבים ואיבוד ספונסרים. מכות ששום מועדון אחר לא יוכל לעמוד בהם. כל זאת לא עצר אותי ממלחמה חסרת פשרות.

"במהות שלי אני אדם שלא מוותר ולא נשבר אבל הקולות האחרונים אינם ברורים לי. מבחינתי כלו כל הקיצין ולא עוד. יכול להיות שנעשו טעויות בעונה זו. אבל התגובה חסרת הפרופורציה והלך הרוח השלילי הביאו אותי לכדי תחושת שבר".