צילום: באדיבות JSG

גולשות על הסקייט
: מאות בני נוער וצעירים צפויים לקחת חלק ב״תחרות סקייטבורד בנות״ שתתקיים מחר (שני) בסקייטפארק בגן הפעמון החל משעות אחר הצהריים. מדובר ביוזמה של קבוצת JSG - Jerusalem Skater Girls, שהוקמה לפני מספר שנים על ידי שתי ירושלמיות בשנות ה-20 לחייהן, מעיין לוי ופאולה רואיליבה. כיום הקבוצה מונה מאות חברות ברחבי הארץ, ומטרתה העיקרית היא ״לשבור את הסטיגמה שבנות לא יכולות לנסוע על סקייטבורד״.לדברי לוי, "אנחנו רוצות לחשוף עוד בנות לתחום הסקייטבורד ולעלות את הרמה של אלו שכבר נוסעות. לנסות להביא לשוויון בתחום בין הבנים לבנות ובכללי לתת עוד דחיפה לסצנת הסקייט בישראל, עוד סקייטרים ועוד סקייטריות כדי למנף את התחום ולעשות טוב למי שכבר לוקח בו חלק״. ומה הצעד הבא שלכן? ״תחרויות גדולות יותר ומקצועיות יותר לצד פעילות ותמיכה יומיומית. ובעתיד שנראה את הסקייטבורד כענף מקצועי עם ספונסרים, בתי ספר לסקייט, והרבה יותר בנות״.

לו״ז התחרות. באדיבות JSG

יו״ר עמותת We Skate Israel, נעם ריבקין-פנטון אמר למיינט ירושלים כי ״בפעם הראשונה בישראל הבאנו את תוכנת השיפוט הבינלאומית "דה בורדר". תוצאות התחרות יפורסמו בפרופיל האישי של כל סקייטר וייכנסו לתוך הדירוג הבינלאומי של כל הסקייטרים בעולם. We skate שמה לה למטרה לקדם ולהרים את סצנת הסקייטבורד בישראל, וזוהי רק תחילת הדרך״.

התחרות נערכת בשיתוף אגף הספורט של עיריית ירושלים, מנהל קהילתי גינות העיר, ועמותת we skate israel לקידום ועידוד סקייטבורד בישראל.

סקייטרית בפעולה. צילום: רפי קוץ