עם הצלחת. צילום: אודי ציטיאט, אתר ישראל ספורט

בזמן שקבוצת הכדורגל מנסה למזער נזקים ולהתאושש מסיום עונה קטסטרופלי, בקבוצת הכדורסל של בית"ר ירושלים עובדים על העונה הבאה עם חיוך ענק. הסיבה: המועדון זכה לאחרונה בדאבל מרשים והבטיח את ההעפלה לליגה א'. כעת מכוונים שם לשתי מטרות מרכזיות – העפלה לליגות הגבוהות והכשרת הכוכבים הצעירים בעיר.

קבוצת הכדורסל של בית"ר הוקמה במהלך 2012 ואחרי מספר עליות ליגה (עד לארצית) חלה נסיגה, שנעצרה בעונה האחרונה, עם זכייה מרשימה באליפות ליגה ב' עם מאזן של 20 ניצחונות והפסד בודד.

שחקני הנבחרת. צילום:יח"צ

 צילום: אודי ציטיאט, אתר ישראל ספורט

על הדרך הקבוצה קטפה גם עוד תארים בהם קבוצת ההתקפה וההגנה הטובה בליגה. "היעד הוא להתמודד כל שנה על אליפות ולעלות כמה שיותר גבוה", מסביר היו"ר והמאמן גבי גפן.

אלא שמלבד ההישגים המיידים של הקבוצה הבוגרת, בבית"ר שמים דגש גם על העתיד. "היום שחקן ירושלמי שמסיים גיל נוער, אין לו בעצם איפה לשחק", מסביר גפן. "הרבה עוזבים את העיר ומבחינתנו זה לא הגיוני. אז המטרה היא ליצור מקום עבורם לשחק ולצבור ניסיון וכך להשאיר כאן כישרונות צעירים, שעד עכשיו היו עוזבים את העיר".

 צילום: אודי ציטיאט, אתר ישראל ספורט

נבחרת בית"ר כדורסל. צילום: אודי ציטיאט, אתר ישראל ספורט

לשם כך החליטו בבית"ר להקים את האקדמיה לכדורסל. "זה גם אימונים אישיים, גם הכנה למבחנים לקולג'ים וגם אימונים קבוצתיים", מסביר גפן. "זו השנה הראשונה של האקדמיה כשהמטרה שלה היא להכשיר שחקנים לכיוון הקולג'ים, כשמי שרוצה להמשיך בבית"ר כמובן שמוזמן".

גבי גפן, צלחת האליפות ושרת הספורט מירי רגב. צילום: אודי ציטיאט, אתר ישראל ספורט

בימים אלה עורכים בבית"ר את תחילת ההכנות לעונה הבאה ומקיימים אימונים פתוחים כדי לגלות, אולי, עוד כמה כשרונות אותם יוכלו לצרף לסגל. "אנחנו עובדים גם על גילאים צעירים יותר", מוסיף גפן לסיום. "יש לנו 360 ילדים מכל הגילאים".