עמית תמיר

אחרי 20 שנים של כדורסל מקצועני: עמית תמיר, שגדל במחלקת הנוער של הפועל ירושלים, החליט היום (ג') על פרישה מהמשחק.

תמיר, שנולד וגדל בעיר, שיחק בקבוצה הבוגרת במשך מספר עונות ולאחר מכן יצא לקריירה מעבר לים – באוניברסיטת ברקלי בליגת המכללות ולאחר מכן ביוון ובבלגיה. בהמשך הוא חזר לישראל וזכה באליפות ההיסטורית עם הפועל חולון ב-2007, חזר להפועל ירושלים לתקופה קצרה ושיחק בליגת נמוכות עד לפרישה. לתמיר גם קריירה מרשימה בנבחרת הלאומיות של ישראל, כולל שתי הופעות באליפות אירופה."החלטה לא פשוטה אבל הראש אומר לי שהגיע הזמן לעבור ממשחק לאימון", הוא כתב בפוסט פרידה מרגש בפייסבוק. "צריך לסגור דלת כדי לפתוח חדשה. קשה להאמין שהילד השמן מקרית יובל שאף אחד לא האמין בו הגיע לכל קצוות העולם בכדורסל: לנבחרת ישראל, לארצות הברית ואירופה והגשים כל חלום אפשרי בכדורסל.

"כיוונתי אל הירח וגם כשלא הגעתי הייתי בין הכוכבים. אני גאה בדרך שעברתי ומאמין שתמיד הייתי חבר טוב לקבוצה ויריב מכבד ותחרותי. לכל אורך הדרך למדתי מהמאמנים הטובים ביותר ולקחתי הרבה מכל אחד ואחד. יהיה קשה למצוא תחליף לתחושת הניצחון והתחרותיות שהובילה אותי גם בימים שהגוף כאב".

תמיר סיים את הפוסט המרגש עם מבט על העתיד. "אני לא אומר שלום לכדורסל, אני פשוט עובר מבגדי האימון והמשחק לחליפות האימון, המשרוקית והלוח ומאוד מקווה למצוא את הסיטואציה המתאימה.

"אני רוצה לומר תודה לקהל שחיבק ותמך, לחברים לקבוצות, לפיזיותרפיסטים, למנהלים ואנשי הצוות, לסוכן שלי מתן סימן טוב, למאמנים שלי לאורך המסע הארוך הזה, ויותר מכל למשפחה שלי: לאמא שלי שתמיד תמכת והעצמת אותי, אבא שלי שנמצא בשמיים - אני מקווה שהסבתי לך גאווה רבה ואני תמיד אזכור שסיפרו לי כמה התרגשת שראית אותי מצליח והראת לכולם את הכתבות בעיתונים, אחיותיי ואח שלי התותח ויותר מכל, אשתי האהובה רוני תמיר, שתומכת בי בכל יום ויום ומחזקת אותי יחד עם טאי הנסיך שלנו".