אורי אלון. צילום: עוז מועלם

רעידת אדמה נוספת בקבוצות הספורט הירושלמיות: הבעלים של הפועל ירושלים, אורי אלון הודיע היום (ג') על עזיבתו. הסיבה: צמיחה משמעותית של החברה שלו, קומפאס, שגייסה לפני מספר חודשים 550 מילון דולר. אורי אלון העביר את סמכויותיו בהפועל ירושלים לקבוצת משקיעים שכוללת את איל חומסקי שיהפוך לשותף-מנהל בקבוצה, במקביל גיא הראל ימשיך לכהן כמנכ"ל הקבוצה.

"זכיתי להגשים חלום ולראות את הקבוצה שאני אוהד מילדותי זוכה פעמיים באליפות המדינה ומצליחה בעקביות תוך שהיא מגיעה בכל שנה לפיינל פור. ראיתי צמיחה עצומה בקהל האוהדים שבחמש השנים האלה התבסס כאחד הקהלים הדומיננטיים באירופה, ויחד שברנו הגמוניה של 50 שנים בארץ", מסר אלון והוסיף: "במקביל להצלחתה של הקבוצה, חברת הטכנולוגיה שהקמנו בניו יורק, קומפאס, זכתה להצלחה והכרה בקנה מידה עולמי. לשם השוואה, כשרכשנו את הפועל ירושלים, קומפאס העסיקה כ-30 עובדים לערך. כיום, החברה כוללת מעל ל-5,000 עובדים. כמובן שהנסיבות השתנו בהתאם, כך שבחודשים האחרונים רוב פעילותי הוקדשה לקומפאס ובצורה הדרגתית הצטמצם היקף הפעילות שלי בקבוצת הכדורסל".

בחודשים שעברו מאז, העביר אלון את סמכויותיו הניהוליות באופן הדרגתי בתהליך שנועד לאפשר לקבוצה להיערך להמשך בצורה מיטבית במעורבותם של הגורמים הניהוליים הרלוונטיים.

אלון, אוהד הקבוצה, רכש אותה בשנת 2013 יחד עם קבוצת משקיעים שכללה את חומסקי, ובכך הציל אותה מפירוק. תחת ניהולו, זכתה הפועל ירושלים להצלחות רבות, שבעיקרן שתי אליפויות המדינה – הראשונה בתולדותיה בשנת 2015 והשנייה ביוני 2017.

בחמש השנים שעברו מאז רכש את הקבוצה, העפילה הפועל ירושלים בכל שנה לפיינל פור. בנוסף, הגדיל המועדון בצורה משמעותית את מעגל האוהדים והמנויים תוך התבססותו כאחד ממועדוני הספורט המובילים במדינה.

איל חומסקי מסר: "אורי אלון שינה את ה-DNA של הפועל ירושלים והפך אותה לקבוצה ווינרית. הפועל ירושלים הפכה לגורם דומיננטי בכדורסל הישראלי בזכות החזון והיכולות של אורי אלון, כמו גם הניסיון שהוא הביא איתו. היסודות שהוצבו חזקים ויסייעו לנו להמשיך להוביל את הכדורסל הישראלי עוד שנים רבות".