פנדל עם הנסיך. צילום: רמי גרידיש

חוויה מלכותית ופנדל מרגש במיוחד: שחקניות כדורגל ירושלמיות מפרויקט 'בועטות' לקחו אתמול (ג') חלק באירוע מיוחד עם יורש העצר הבריטי, הנסיך ויליאם שהגיע לביקור רשמי בישראל.

האירוע התרחש ביפו, בהשתפות הנסיך ויליאם, קבוצות 'בועטות' מירושלים ומאבו גוש ושחקן הפרמייר-ליג הישראלי תומר חמד. מיד עם הגעתו זכה הדוכס מקיימברידג' לקבל סקירה מעמיקה על התכנית ממנהל עמותת 'שער שיוויון' לירן ג'רסי, שסיפר לנסיך שאחד הגורמים להקמת התכנית היתה שיחה עם שגריר בריטניה בישראל, דייויד קוורי, שביקש לשקול הקמת תכנית לילדות.

הנסיך ויליאם התפנה לאחר מכן לבעוט פנדלים עם השחקניות הצעירות, לשוחח ולהצטלם איתן. הוא אמר כי הוא שמח לראות ילדות משחקות כדורגל וכי בבריטניה אין מספיק קבוצות כדורגל בנות. הוא הוסיף כי "לראות ילדות משחקות בצורה מקצועית כל כך זה מרגש ומחמם את הלב".

בבעיטות הפנדל, אגב, הנסיך הבקיע שער אחד. ליזה מיכאילוב, קפטנית קבוצת 'בועטות' מירושלים שנבחרה לבעוט פנדל עם הנסיך, סיפרה בסיום: "זה היה ממש כיף ומרגש. לא כל יום פוגשים נסיך אמיתי. זה משהו של פעם בחיים".

שורוק, קפטנית קבוצת אבו גוש, שנבחרה גם היא לבעוט את הפנדל עם הנסיך, הוסיפה: "זו היתה חוויה מיוחדת במינה וכבוד גדול להיפגש עם נסיך אנגליה שרואים בדרך כלל רק בטלוויזיה. הרגשנו מאוד מיוחדות. נהניתי מאוד לבעוט את הפנדל והרגשתי ממש כמו שחקנית במונדיאל".

"היה לנו כבוד גדול לארח את הנסיך ויליאם במשחק של תכנית 'בועטות'", סיכם ג'רסי. "התכנית היא אמנם חדשה יחסית, אך כבר זוכה להצלחה גדולה ולדברים שאפילו לא העזנו לחלום, כמו האירוע הזה. זו הוכחה לכך שיש פתיחות וצורך גדול בקיום מסגרות ספורט לילדות ונערות, ומסגרות כדורגל פרט".

'בועטות' היא תכנית חברתית לילדות ונערות, במסגרתה פועלות קבוצות כדורגל לבנות, המשלבות בפעילותן גם פעילויות העצמה וחיזוק הביטחון העצמי, דימוי הגוף, האמונה העצמית, תחושת השייכות ועוד.