טוד וורניק. צילום: יח"צ

הקאמבק של טוד וורניק: שופט הכדורסל הירושלמי הבכיר, שפרש לפני כ-14 שנה, יחזור לשפוט. החזרה המפתיע תהיה במסגרת שלבי ההכרעה בליגת בתי הכנסת בעיר, שיתקיימו השבוע.

וורניק, מבכירי השופטים של הכדורסל הישראלי, הוא תושב ירושלים שרשם קריירת שיפוט מפוארת בת 25 שנה. כיום הוא משמש כמדריך שופטים ביורוליג, הליגה הבכירה ביותר באירופה. הוא כיהן בעבר במספר תפקידי מפתח באיגוד השופטים בישראל, שימש כמדריך הראשי של הליגות המקצועניות באיגוד, משקיף במשחקי ליגת העל וחבר בוועדה המקצועית של האיגוד.   

וורניק ישפוט את כל מהמשחקים המכריעים של ליגת בתי הכנסת החל משלבי רבע הגמר ועד למשחק גמר הליגה, שייערך שלישי הקרוב בהיכל הספורט רמות.

"אנו שמחים ומברכים על ההצטרפות של טוד וורניק לליגת בתי הכנסת של ירושלים", אומר מנהל אגף הספורט העירוני, איציק קורנפיין. "עבורנו זאת זכות גדולה וכבוד גדול שוורניק חוזר לשפוט ויהיה חלק מרכזי בליגה שלנו. הוא מגיע עם הרבה תשוקה למשחק והמון רצון לתרום לקידום הכדורסל בירושלים". 

ליגת הכדורסל לקהילות בתי הכנסת, בניהול אגף הספורט העירוני בעיריית ירושלים, מתקיימת זו השנה השמינית ברציפות. שלב הפליאוף של הליגה השנה חולק לשני בתים: פלייאוף עליון , בו משחקות 6 הקבוצות שסיימו את העונה הסדירה במקומות הגבוהים ביותר ושאר קבוצות הנמצאות בפלייאוף התחתון.

הפרס הראשון שיחכה לקבוצה שתנצח בגמר, מלבד גביע האליפות, יהיה סיר קוגל לקידוש בבית הכנסת. בשנה שעברה זכתה באליפות הליגה נבחרת הכדורסל של בית הכנסת 'ניצנים' לאחר שניצחה במשחק הגמר בית הכנסת "רמות ציון". 

הליגה נולדה ביוזמת קהילות בתי הכנסת שפנו לראש העירייה ניר ברקת שיפעל להקמתה. מאז פתיחתה הפכה הליגה לשיחת היום בקרב מתפללי בתי הכנסת בירושלים והביקוש לרישום מצד קהילות רבות בעיר משנה לשנה עולה, כולל אפילו קבוצות חרדים.  את הליגה מנהלים מקצועית אמנון שנק ואלון חסיד מאגף הספורט העירוני.

הליגה נפתחה בחודש ינואר השנה בהשתתפות קבוצות מכל שכונות העיר כאשר במהלך העונה התקיימו קרוב ל-100 משחקים, שהתקיימו במגרש הכדורסל בהיכל הספורט מלחה ובאולם הספורט ברמות.