אוהדי בית"ר ירושלים. צילום: עוז מועלם

האם בית"ר ירושלים ובית"ר נורדיה בדרך לאיחוד? מגעים ראשונים בין הצדדים החלו לאחרונה, כולל פגישות ושיחות על נושאים שנמצאים במחלוקות בין שני המועדונים.

בית"ר נורדיה ירושלים היא מועדון שהוקם בשנת 2014 על ידי אוהדי בית"ר ירושלים שהתנגדו לקו האלים והגזעני שצבר תאוצה ביציעי טדי על רקע פרשת השחקנים הצ'צ'נים. רק לאחרונה הצביעו חברי עמותת קבוצת האוהדים על החזון שלהם – בית"ר ירושלים אחת ללא אלימות וגזענות ונראה כי המהלכים האחרונים הם צעדים ראשונים בדרך למימושו.

הדרך עוד ארוכה, אך על פי גורמים שונים בנורדיה שיתוף הפעולה הצפוי הוא ההתחלה. "לאחרונה התקיימו פגישות ושיחות בין המועדון לבין נציגי בית"ר נורדיה", אמר היום (ד') אלי אוחנה. "עלו נושאים שונים לרבות מחלוקות מהותיות אשר הובן והובהר כי ניתן לגשר על כולן שהרי כולנו אוהדי בית"ר ירושלים והאינטרס שלנו משותף - מגיעים לעשות טוב עבור המועדון מאהבה.

"בפגישה האחרונה אשר התקיימה בבית וגן הוסכם בין נציגי נורדיה לביני, בשם המועדון, כי יחל מהלך של שיתוף פעולה מלא בין שני המועדונים בנושאים הבאים: קידום מחלקות הנוער והילדים לרבות בתי הספר לכדורגל, השאלת שחקנים ושת"פ מקצועי בין הקבוצות הבוגרות, קידום תכנים חינוכיים וערכיים ברוח תנועת בית"ר, יצירת תשתית לשנים הבאות במאמץ משותף כדי להביא את בית"ר ירושלים למקום בו היא נכונה וראויה להימצא".

בנורדיה לא מיהרו לקרר את השמפניות וגורמים במועדון טענו היום כי מדובר בהצהרת כוונות בלבד, וכי בהמשך יתקיימו פגישות בין המועדונים כדי לבדוק איך אפשר להפוך את המילים למעשים.

בית"ר נורדיה: "לאחר מספר פגישות שנערכו בינינו לבין בית"ר ירושלים בימים האחרונים סוכם בין הצדדים על שיתוף פעולה במגוון נושאים. אנחנו שמחים וגאים על שיתוף הפעולה הזה, שמוכיח כי כולנו אוהדי בית"ר, ושהצלחת הקבוצה והמועדון הגדול הזה נמצאת בראש סדר העדיפויות של כולנו. הצהרנו שמטרתנו היא לתקן את בית"ר ירושלים וליצור מועדון בית"ר ירושלים אחד המבוסס על העבר המפואר וההדר הבית"רי, וזהו צעד ראשון בדרך להגשמת חזון המועדון".