אוהדי בית"ר. צילום: עוז מעולם

"אף אחד לא יכול לנצח את אוהדי בית"ר. עדיף לסגור את הבסטה, כי ברגע שהאוהדים מתחילים להיות אנטי נגמר הסיפור. אני, שחוויתי את עונת הצ'צ'נים, יכול לכתוב ספר. אני, שאומרים עלי שאני אדם חזק, הייתי מסתכל על השחקנים ורואה אותם מפוחדים, מבוהלים, צריכים פסיכולוג כי הם לא יכולים לצאת מהבית. עמדתי להתמוטט כי הקבוצה נגמרת לך מהעיניים". זה מה שאמר לנו אלי כהן השריף השבוע.

"אני לא יודע עד כמה אוהדי בית"ר ילכו רחוק, אבל אם יהיה קונצנזוס זה יהיה קטלני לא רק עבור בית"ר אלא עבור כל הכדורגל הישראלי, כי בלי אוהדי בית"ר ביציעים זה חסר טעם. מי שלא מתחשב באוהדי בית"ר, זו משאלת מוות. להיכנס עם אוהדי בית"ר למלחמה זה חסר סיכוי. לא כדאי להתחיל עם הקהל הזה. אלי טביב לא יודע עם מי הוא מתעסק".

אלי כהן. צילום: חיים צח

אם עוד לא הבנתם, המאבק של אוהדי בית"ר באלי טביב וההחלטה להחרים את משחקי הבית עולה מדרגה. "התחלנו דרך ואנחנו נלך עד הסוף. נחזור לימי הצ'צ'נים. לא יהיו מינויים, לא יהיו אוהדים, ואנחנו נהפוך את כל המצב לבית קברות אחד גדול", אומר האוהד יוסי מנצור, בעל מינוי למשחקי בית"ר 27 שנים ברציפות. "זה תמיד מדגדג להגיע כי זו הקבוצה שלנו באש ובמים, אבל אנחנו לא נרפה עד שאלי טביב יעזוב אותנו, גם אם זה אומר שהעונה הקרובה תהיה סיוט ונראה את הקבוצה מידרדרת ונלחמת על חייה, ואולי אפילו יורדת ליגה. אלי טביב יכול לריב עם אצילי, עם שכטר, עם כולם". 

אנחנו רק בפרומו מתברר. הקריאות הגזעניות במשחק בשבוע שעבר בגיאורגיה יובילו את בית"ר להעמדה לדין ובעקבות זאת לקנס כספי ואולי אפילו לעונש של משחק ללא קהל, שהרי בפעם שעברה שבית"ר הגיעה לבית הדין של אופ"א זה נגמר בקנס של 62 אלף יורו ובמשחק מול יציעים ריקים. במשחק שלשום מול צ'יחורה לא נפתח היציע המזרחי, במספרים, בית"ר מכניסה בין 10 ל־12 מיליוני שקלים מהכנסות כרטיסים ומינויים. חרם אמיתי של הקהל הוא מכת מוות למועדון.  

בצד זה, קהל גדול אמור ללוות את הקבוצה למשחקי חוץ בגביע הטוטו ובליגה, אבל כדי לפגוע בכיס של הבעלים. "יש דיבור בקרב האוהדים שאנחנו נייצר בלגן, כל מה שרק אפשר כדי שהקבוצה תחטוף עונשים, כי הדרך היחידה להיפטר מטביב היא לפגוע לו בכיס. ההפגנות מול הבית שלו היו רק ההתחלה. אלי טביב חטף את בית"ר והוא מחזיק בה כבת ערובה ואנחנו נשחרר אותה. כל יו"ר ובעלים וכל מאמן או שחקן שניסה לפתוח חזית נגד האוהדים גורש מפה בבושת פנים, וזה יהיה גם סופו של טביב".  

עו"ד אריאל גבאי, יו"ר עמותת האוהדים, מנסה להסביר לטביב איפה הדברים עומדים. "לראשונה מאז שטביב מנהל איזשהו מאבק, הוא לא מבין שהתזה שלו שאנחנו לא רוצים שבית"ר תיפגע לא מחזיקה מים. הדבר שאנחנו הכי רוצים זה שבית"ר תיפגע, וזאת רק כדי להביא את המועדון למצב בריא ושפוי עם דרך חדשה. הרי מועדונים בסדר הגודל של בית"ר, כולל היא עצמה, עברו כמה דברים קשים, כמו פירוק וירידת ליגה, ומשם יצאו לדרך חדשה ופרחו. אז אם המחיר הוא פירוק והרכבה מחדש, דיינו. אנחנו לא נעצור כאן.

"אנחנו מתכננים הפגנות מול ההתאחדות לכדורגל כדי שתגדל שיניים ותאכוף את כל הסנקציות האפשריות נגד טביב, שהורחק מפעילות בקבוצה ובמשך כל העונה שעברה הפך את פסק הדין נגדו לבדיחה. אנחנו קוראים לאלי אוחנה לגשת להתאחדות ולספר להם עד כמה טביב היה מעורב בבית"ר בכל עונת המשחקים הקודמת, עד כמה הפר בצורה בוטה וגסה את ההרחקה שלו. אנחנו יודעים שחמש מאות או שבע מאות אוהדים כן היו אתמול בטדי (המשחק שוחק אחרי סגירת הגיליון), וזה מספר זניח של אוהדים שאינו מייצג את הכלל. וגם, אנחנו לא כועסים עליהם כי הם מגיעים לאצטדיון מאהבה אמיתית לקבוצה ולא כדי להתריס". 

בתקופת הצ'צ'נים ובתקופות אחרות היה סוג של חוסר אחידות ברצון האוהדים. לא פעם היציע המזרחי ניגן מנגינה אחת, המערבי השיב לו בשריקות בוז, ולהפך. הפעם טביב הצליח להפוך בכישרון רב את המאבק לגירושו לקונצנזוס. ארגון לה־פמיליה, שבשבועות האחרונים שמר על פרופיל נמוך בחלק מהזמן רק משום שלא רצה ששוב ייתלו בו כקומץ שמנסה לגרום נזק, נכנס גם הוא לעובי הקורה של המאבק בטביב. השבוע הם היו ציניים. "אמרנו לכם לפני שלוש שנים שזה יהיה גורלנו עם טביב", אמר גורם בארגון

הארגון החדש 'שער האריות' פירסם פוסט ביום שני השבוע ובו הוא מסביר את החזית שפתח מול טביב. "יצאנו למלחמת אין ברירה שנכפתה עלינו", נכתב שם. "כרגע בטווח הקצר נפגע בחשובה לנו מכול, קבוצתנו האהובה, אבל בטווח הארוך נייצר עתיד בריא, ולקחנו בחשבון אפשרות של פירוק וירידת ליגה. אנחנו מאוחדים ונחושים ללכת עד הסוף בכל מחיר. לא רוצים את אלי בטדי".