399987

יש בעלים: איש העסקים, משה חוגג סיכם היום (ב') על קניית הקבוצה מהבעלים הנוכחי אלי טביב תמורת 26 מיליון שקלים, כך נחשף ב-Ynet.

חוגג ישלם 20 מיליון שקל לטביב ועוד 6 מיליון יילכו לכיסוי החובות של הקבוצה. במידה ויתגלו חובות נוספים עד 5 מיליון שקל, חוגג יהיה אחראי גם עליהם.

כמו כן, המו"מ בין הצדדים נמשך כבר זמן רב, ואף חוגג הציב אתמול (א') אולטימטום לטביב לפיו אם העסקה לא תסוכם ב-24 השעות הקרובות, הוא לא יקנה את הקבוצה. בסופו של דבר הצדדים הגיעו לסיכום.

אמש (א') הגיעו כ-600 אוהדי בית"ר לביתו של אלי טביב בכפר שמריהו כדי למחות נגד הבעלים, שהודיע כי ימכור את הקבוצה. לאחר שהדליקו אבוקות ההפגנה פוזרה. 

משה חוגג (37) נשוי פלוס בן ובת, יליד באר שבע שמתגורר כרגע בתל אביב/. בסטרט־אפ הראשון שלו, מובילי, השקיעו סלב'ס כמו ליאונרדו די קפריו, טובי מגוויר וסרינה וויליאמס. חוגג אגב, הוא ידיד אישי של אהוד אולמרט, האוהד מספר 1 של בית"ר, ומי ששידך לה לא מעט אילי הון.

אוהדי בית"ר. צילום: עוז מעולם

עם שחרורו מהצבא, חוגג הקים אתר און ליין שבו הגולשים קובעים את ההרכב, את שיטת המשחק וכדומה. הונו של חוגג נאמד במאות מיליוני שקלים. מדובר ביזם הייטק המושקע במספר חברות טכנולוגיה ישראליות ובינלאומיות ונחשב לאחד מהמשקיעים המוכרים ביותר בישראל. הוא משמש כיו"ר קרן סינגולריטים, אחת הקרנות הפעילות בהשקעות בהיי-טק הישראלי שביצעה מספר אקזיטים. בשנים האחרונות מוביל חוגג את תחום ההשקעה במטבעות הדיגיטליים ובחברות בלוקצ'יין בישראל.

ראש העירייה ניר ברקת מסר: "משה, ברוך הבא למשפחת בית"ר ירושלים. שמחתי לארח אותך אתמול בביתי עד השעות הקטנות של הלילה לתיאום המהלכים לקראת החתימה היום. אני משוכנע שבכוחם של הצעדים שאתה מתכוון לעשות עם כניסתך, להחזיר את בית"ר לגדולתה עם הקהל העצום של אוהדיה. אני כאן כדי להושיט יד ולעזור, בכל תפקיד שבו אהיה".

גם מועמדים לראשות העירייה שלחו את ברכותיהם לחוגג"כולי תקווה שחוגג ישקיע במועדון כדי שימשיך להיות בצמרת ליגת העל ויתחרה על כל התארים בכדורגל הישראלי", מסר עופר ברקוביץ' (התעוררות). "זהו יום חג למאות אלפי האוהדים של בית"ר ירושלים, שיוצאת לדרך חדשה תחת משה ועודד חוגג, ואני מאחל להם שיצליחו להצעיד את הקבוצה להישגים להם היא ראויה", מסר משה ליאון. "בית״ר היא הסמל והגאווה של ירושלים! מגיע לנו שבית״ר תחזור לגדולתה ותחזיר את האליפות לבירה!", מסר זאב אלקין.