אס"א ירושלים. צילום: ירון לופו מוסקוביץ'

עונת כדורסל הנשים יצאה אתמול (ג') לדרך, כשאס"א ירושלים רושמת ניצחון בכורה קליל במיוחד, עם 27:74 בבית על אליצור תל אביב החלשה. מה זה אומר לגבי ההמשך? לא הרבה.

הירושלמיות, שהתחזקו הקיץ מאוד, הן ללא ספק אחת הקבוצות החזקות העונה בלאומית, שתיאבק על שני התארים – אליפות וגביע. משחק הפתיחה זימן לקבוצה של איציק באבאי יריבה נוחה מאוד, אולי אפילו נוחה מדי, בדמותה של אחת הקבוצות החלשות בליגה, כשהקרבות הגדולים יגיעו רק בהמשך.

ניצחון קליל לאס"א. צילום: ירון לופו מוסקוביץ'

כבר מן הפתיחה היה ברור לאן נושבת הרוח, כשמורן שטרית, אחת משחקניות הרכש החדשות של אס"א, הובילה ריצה מקומית מול הקבוצה בה שיחקה בעונה החולפת. היא סיימה את המחצית הראשונה עם לא פחות מ-13 נק' אישיות, בדרך ל-8:32 בהפסקה.

האורחות עלו חדורות מוטיבציה לצמצם את ההפרש ברבע השלישי, אבל פערי היכולות היו גדולים מדי, כשעדן פורת, עוד שחקנית שהצטרפה הקיץ, מוסיפה כמה סלים יפים ויחד עם דקות טובות של גילי ליאור ההפרש רק הלך וצמח.

כפי שהבטיח בתחילת העונה, המאמן באבאי נתן אשראי גדול גם לשחקניות הספסל הצעירות, שלקחו את ההזדמנות בשתי ידיים. נטע רפאל נתנה דקות יפות בהגנה ובהתקפה ואור מור יוסף הוכיחה את היכולת ההתקפית המצוינת שלה, כולל שלשה גדולה.

אס"א ירושלים. צילום: ירון לופו מוסקוביץ'

שטרית הובילה את הקלעיות של אס"א עם 19 נק', כשהדר רפאל מוסיפה 14 משלה. עוד קלעו: פורת 13, ליאור 10, מור יוסף 7, נטע רפאל 6, יולי גרוסמן 4, אריאל ג'קוור 1.

המשחק הבא של אס"א יתקיים ביום שלישי הבא, בחוץ מול הפועל באר טוביה.