דאבל ירושלמי. צילום: שבתאי עמדי

מתי בפעם האחרונה שברתם שיא גינס – ועוד אחד שקשור לשש-בש? פרויקט 'דאבל ירושלמי' ינסה החל מהיום לעשות את זה, עם סדרה של טורנירי שש-בש בירושלים שיגיעו לשיאם ב-5 בינואר אז הם ינסו להביא יותר מ-644 משתתפים לטורניר הגמר הגדול.

מדובר באליפות ירושלים השניה בשש-בש של פרויקט 'דאבל ירושלמי' מאחוריו עומדת עמותת 'כולנא ירושלים', הפועלות להפגיש בין ערבים ליהודים בעיר במגוון פרויקטים במהלך כל השנה. האירועים בתמיכת הרשות לפיתוח ירושלים וקרן נתן, כשהעמותה נתמכת, בין השאר, על ידי שותפיה האסטרטגיים קרן שוסטרמן, קרן לישטאג וקרן פראט. אי שם בשנת 2016 עלה הרעיון לנסות לקדם דו-קיום בעיר דווקא דרך משחק הלוח העתיק. היוזמה הפכה ללהיט שכלל סדרת טורנירים ברחבי ירושלים, בחלקה המערבי והמזרחי.

במסגרת אליפות 2018, שתצא לדרך היום, יתקיימו ארבעה טורנירים פתוחים לקהל הרחב שיתקיימו במוקדים שונים בעיר העתיקה – הראשון בטיילת שער שכם, השני (18.10) בכיכר המוריסטאן, השלישי (25.10) בשער החדש והאחרון (5.1), הגמר הגדול, בגן הבונים.

דאבל ירושלמי. צילום: אודי אלפסי

הרישום לטורנירים יתקיים במקום ללא עלות, למעט הטורניר הרביעי בגן הבונים שיהיה כרוך ברישום מראש בתשלום סמלי של 20 שקלים. בכל אחד מהטורנירים יהיו, כמובן, משחקי שש-בש, אך גם הרצאות והופעות, אחת מהן של להקת שפתיים שתארח את קובי אוז ואת  איימן סבוואי, הכוכב העולה והבולט במגזר הערבי של המוזיקה העכשווית.

שיא האליפות כאמור יהיה בטורניר הגמר, אז יתחרו ביניהם על הדשא בגן הבונים, למרגלות חומת העיר, מאות שחקנים ב-13 טורנירים שיתקיימו במקביל על הזכות להצטרף לשלושת מנצחי הטורנירים הקודמים ולהרכיב את נבחרת 16 האלופים. האלופים הסופיים יתחרו ביניהם בשיטת הנוק-אאוט, כשהמשחק האחרון יוקרן על חומות העיר העתיקה. הפרס למנצח יהיה 5,000 שקל.

בנוסף, מארגני האליפות ינסו לשבור שיא גינס של מספר השחקנים הגדול ביותר שמשתתפים בטורניר שש-בש בו-זמנית, העומד כיום על 644. 

להרשמה לגמר - לחצו כאן.