צילום: מהפייסבוק

בגיל 15 התגלתה בפעם הראשונה מחלת הלוקמיה בגופו של בר אולי ממושב בר גיורא הסמוך לירושלים. באמצע טיול במהלך קייטנה לנפגעי טרור בקנדה, בר חש בסחרחורת והתעלף. "אני לא זוכר הרבה מאותו יום, אני זוכר שהתעוררתי בבית החולים. בהתחלה לא סיפרו לי כלום, אמרו לי שזו מחלת דם שתעבור אוטוטו. כשהגענו לארץ הרופא החליט לספר לי הכל, הוא אמר לי אני מעדיף לספר לך מאשר שתקרא על זה אחר כך באינטרנט ותקבל מידע שגוי".

צפו: פיראטים הגשימו חלום של ילד חולה סרטן

כשהיה בן 6 בעת שנסע עם אביו ואחיו בן ה-8 בכביש המנהרות מחבל זרק על רכבם אבן שפגעה באחיו ופצעה אותו. "היה לנו מאוד קשה אני ואבא לא נפצענו, אבל נאלצתי לעבור במשך ארבע שנים טיפולים פסיכולוגים.אלא שהתמודדות הקשה הגיעה, כאמור, בדמות סרטן הדם. בר החל לעבור טיפולים כימותרפיים שנמשכו כחצי שנה ובסופם עבר השתלת מח עצם שקיבל תרומה מאחיו הגדול.

כבר היה נראה שבר החלים "חזרתי לבית ספר. במשך שנתיים עשיתי את הבגרויות עד שיום אחד הופיע לי גוש בגב שלחץ לי על עמוד השדרה. אחרי חודש, שזה כבר הכאיב לי בטירוף הלכנו לרופאה שבישרה לנו שהמחלה חזרה".

בר נאלץ שוב לעבור את הטיפולים הכימותרפיים ולמצוא תרומת מח עצם מתורם אחר.

"ההשתלה מאחי לא עזרה והצלחנו למצוא תורם אחר מגרמניה", הוא משחזר. בר שוב הצליח להחלים והתאים הסרטניים נעלמו, והיה נדמה שהפעם המחלה לא תחזור.

אחרי חצי שנה בר הלך לעבור בדיקות דם שגרתיות ושוב התגלתה המחלה בגופו. בפעם השלישית הרופאה אמרה לבר ולמשפחתו כי אין טעם לעבור השתלה נוספת וכי מדובר במוטציה נדירה. הרופאה הפנתה אותם לבית חולים בסיאטל שם היה טיפול מיוחד עבורו, אלא שהטיפול לא היה זול. והמשפחה נאלצה לגייס 187,000 דולר.

"גייסנו כסף מהמשפחה, קבוצת הכדורסל של הפועל ירושלים ועוד קבוצות ועמותות. הכל נמשך שבוע וחצי בלבד.

הטיפול של בר נמשך כשלושה חודשים ואחרי שבדקו אותו וראו שאין תאים סרטניים בגופו הוא שב לארץ.

אלא שאחרי חצי שנה שוב הלך בר לערוך את בדיקות הדם השגרתיות ושוב התגלה שהמחלה חזרה, זאת בפעם הרביעית.

"בפעם הרביעית שוב היינו צריכים לטוס לסיאטל ,אבל זה היה פחות מלחיץ כי לא היינו צריכים לגייס. השתמשנו בכסף שהיה לנו מפעם שעברה ואת הסכום שנשאר, בית החולים בסיאטל השלים.

"נסענו בסוף מרץ והטיפול נמשך חודש וחצי וחזרנו לפני ארבעה חודשים ושוב היה נראה שהחלמתי והתאים הטובים השתלטו על הגוף.

"לפני כמעט חודש, מספר בר, "עשינו בדיקת דם שנשלחה גם לסיאטל בסיאטל הבדיקות הראו אחוזים קטנים של תאים סרטניים. אני צריך לטוס שוב לסיאטל לעבור טיפולים לפני שהתאים הסרטניים יתפשטו.

אך כדי להתחיל לעבור את הטיפולים החוזרים בסיאטל בר צריך לגייס עוד כחצי מליון שקלים. אני בסוף אנצח את המחלה, אני יודע" אומר בר.

בפוסט מרגש הוא כתב: "בשביל הטיפול צריך שוב את גיוס הכספים והעזרה שלכם. נשאר לנו כסף בקופה מהפעם האחרונה שגייסנו ואני לא רוצה ליפול על המשפחה המדהימה והתומכת שלי כי הם כבר באמת עשו, תרמו ונתנו כל מה שיש. כל אחד שיתרום כמה שיכול, אפילו רק שיתוף יעזור בכך שיגיע לעוד ועוד אנשים ואצליח להשיג את הסכום הדרוש עבור הטיפול בקנדה".

תרומות לבר:

בנק הפועלים
סניף קרית יובל 691
מס חשבון 590168

אפשרות נוספות:
בנק הפועלים
סניף 781
מס חשבון 529506
לציין עבור הילד: בר אולי.

בדואר לכתובת:עבור הצלת בר אולי,עמותת להושיט יד,רחוב יהודה הנשיא 81/5 אלעד מיקוד 40800.

או בטלפון 24 שעות ביממה:039090882