shutterstock :צילום

נער בן 12 הותקף באלימות קשה בידי אלמונים, עד שנזקק לאשפוז בבית החולים ולטיפולים פיזיותרפיים. אף שהוא סבור כי חברו לכיתה מעורב במקרה - במשטרה סגרו את התיק בטענה כי התוקף אינו ידוע.

"צעקתי: 'הכתף, הכתף'"
המקרה אירע ביום חמישי בחודש שעבר. הילד סיים את לימודיו באחת מחטיבות הביניים בעיר והמתין עם חבריו לספסל הלימודים להסעה שתיקח אותו לביתו. "לפתע ניגשו אלי שני בחורים ושאלו אותי אם אני רוצה לקנות נפצים", הוא נזכר. "אמרתי להם שאיני מעוניין. ההסעה שלי הגיעה אחרונה, וכשהתכוונתי לעלות עליה הם פתאום התנפלו עלי והרביצו לי. הם נתנו לי מכות בכתף, בגרון, בפרצוף. אחד מהם ישב עלי וחנק אותי והשני הרביץ לי בפרצוף וביד.


"הם פירקו לי את הכתף וביקשתי מהם שיפסיקו. צעקתי: 'הכתף', 'הכתף', והם המשיכו ונתנו לי בוקסים דווקא לשם. חבר שלי שראה את הכל רץ לקרוא למנהל בית הספר. הוא הגיע בריצה, ורק אז הם עזבו אותי, ולפני שהם הלכו הם לחשו לי באוזן: 'אל תתעסק עם החבר שלנו'".
א' לא זוכר איך נראו התוקפים, אבל החברים שהמתינו יחד איתו להסעה סיפרו ששניהם היו בחורים גדולים ואחד מהם החזיק שקית ובתוכה מדי צה"ל. "הבן שלי הרבה יותר גדול פיזית וחסין מהחברים שלו. אם זה היה ילד אחר לא בטוח שהוא היה עומד בזה", אומרת אמו של הנער.


באותו יום מיהרו ההורים להגיש תלונה במשטרה. אלא שאחרי עשרה ימים הודיעו להם שהתיק נסגר. "למרות שהתוקפים אמרו לבן שלי בדיוק עם מי לא כדאי להתעסק, במשטרה כתבו שהסיבה לסגירת התיק היא 'עבריין לא נודע'. בנוסף יש לנו הקלטה שבה שומעים את אותו בחור ששמו נאמר לבני מדבר על המקרה במפורש, אבל החוקר אמר לנו ש'זה לא חיוני לחקירה. יש לילדים היום הרבה שטויות בנייד'", אמרה האם.
בעקבות התקיפה פרק הילד' את הכתף ונגרמה לו חבלה חמורה בשורש כף היד. "הוא לא מצליח להזיז את האצבעות ביד ימין", סיפרה אמו. "הוא לא הולך לבית הספר כי הוא רץ בין טיפולים לריפוי בעיסוק כל שני וחמישי. המנהל אמר לי: 'הידיים שלנו כבולות', והמפקח של משרד החינוך אמר שהוא יכול לדאוג רק לכך שהבן שלי יעלה להסעה בבטחה. אבל הוא מפחד ללכת לבית הספר".


מחכים ל־MRI
בעקבות המקרה, נוצרה בכיתה סיטואציה לא פשוטה. מצד אחד בית הספר הרחיק את החבר עליו ניסו שני המכים להגן, למספר ימים, אבל ההנהלה אינה יכולה לפעול מעבר לכך, כשגם המשטרה סגרה את התיק. "אני לא מדבר עם החבר הזה'", מספר הנער המותקף. "הוא טוען שזה לא הוא, אבל אני יודע שזה הוא. המחנך קרא לשנינו לשיחה. והחבר של אלו שהיכו אותי אמר שאני צריך לבקש ממנו סליחה כי בגללי אף אחד לא מדבר איתו".
בינתיים הילד שהוכה צריך לעבור שיקום פיזי ארוך. "אנחנו מחכים לבדיקת MRI, אבל הנוירולוג אמר שהוא לא יכול לעשות את הבדיקה לפני שאנחנו בודקים גם את ההולכה העצבית ביד ושלח אותנו לעשות בדיקת EMG", מספרת האם. "הרופא הסביר לנו שהזמן פה מאוד קריטי, כי ברגע שהרופאים יידעו את חומרת הבעיה הם גם יידעו להתאים לה את הטיפול, ובכל יום שעובר עלול להיגרם נזק חמור יותר".

תגובת העירייה: "מקרה האלימות המדובר הובא לידיעת הנהלת מנח"י והפיקוח במשרד החינוך והוא טופל לפי כל הנהלים המתחייבים. בית הספר פועל בדרכים חינוכיות ומשמעתיות בכדי למנוע כל אלימות כנגד תלמידיו, הן בתוך בית הספר והן מחוצה לו והציונים הגבוהים במדדי האקלים החינוכי מעידים על עשייתו המעמיקה".
המשטרה: "מאחר שמדובר בקטינים ומפאת צנעת הפרט לא ניתן להתייחס לנושא".