דרעי. צילום: ינון פוקס

'איזה רגל יש לדרעי': דניאל דרעי (24) הגיע בתחילת העונה ממעלה אדומים לבית"ר נורדיה כחלק ממסע הרכש של המאמן משה סלמי. לא הרבה האמינו שבסוף העונה הוא ייבחר לשחקן המצטיין של העונה עם 11 שערים ו- 15 בישולים, כאשר הוא ניצב בגאון בראשות טבלת הבישולים של הקבוצה. אחרי שנים של נדודים נדמה שדרעי מצא בית: "משה סלמי אימן אותי שלוש שנים במעלה אדומים, הוא לקח אותי איתו כי היה לנו חיבור טוב. הוא רצה שחקן שהוא מכיר ויודע מה הוא יכול לתת".

דרעי סיפר על המעבר בין הקבוצות: "בשנתיים האחרונות כבר די וויתרתי, הייתי במעלה אדומים, כבר בן 22 בליגה ב' והדרך לליגת העל הייתה נראית ארוכה. משם בא הוויתור בעצם, אבל העונה הגעתי לקבוצה תקשורתית שכן שואפת לעלות למעלה, אז אני מקווה מאוד להמשיך במועדון ולהתקדם יחד אתו".

מה ההבדל בין בית"ר נורדיה למעלה אדומים שמשחקות באותה הליגה?

"נורדיה בנתה את עצמה לעלייה, במעלה אדומים רצו להישאר בליגה. רציתי להרגיש את החוויה, את הקהל והצוות המקצועי. וזאת באמת חוויה, כל משחק יש יותר אוהדים, הצוות המקצועי וההנהלה מקצוענים".

לפי הנתונים שלך, אתה רמה מעל לליגה ב', אם לא תמשיך במועדון איפה אתה רואה את עצמך?

"הרבה אומרים לי את זה ואומרים לי שאני יכול לשחקן גם בליגה הלאומית. עכשיו אחרי העונה הזאת שזכיתי בשחקן העונה אני שואף כרגע יותר גבוה- לליגה הלאומית, אם אפשר שזה יהיה עם נורדיה עוד שנתיים אז אני אשמח".

ליגה א' היא ליגה קשה מאוד ויש קבוצות שנתקעות שם שנים כמו קביליו יפו. מה צריך לקרות בשביל שנורדיה תעלה לליגה לאומית?

"צריך הירתמות של כל חברי העמותה שישימו כספים וישיגו עוד ספונסרים. צריך להתחזק בשחקנים אבל גם להשאיר את השלד הקיים כדי להיות מחוברים ולקוות לעלות ליגה. לקפוץ שתי ליגות בשנתיים זה מעולה אבל כל ליגה זה סיפור אחר לגמרי. אני חושב שנורדיה תגיע למקומות גבוהים".

דרעי. צילום: ינון פוקס

כאוהד בית"ר, איך אתה רואה את המשבר של הקבוצה עם הקהל בגלל הקריאות הגזעניות, ומנגד מה שקורה בנורדיה מהצד שלך?

"כרגע אני משחק למען הקבוצה שאני נמצא בה, אני מסכים עם כל הערכים של בית"ר נורדיה נגד אלימות ונגד גזענות וזה דבר חשוב מאוד לכדורגל. ככה צריך להיראות כדורגל".

מיהו המודל לחיקוי שלך?

"אני אוהב נורא את אנדרס אינייסטה, אנחנו משחקים על אותו תפקיד. יש לו חשיבה גאונית, כל צעד שלו מסתכלים ולומדים".

מילים אחרונות

"אני רוצה להודות למשפחה הזאת שנקראת בית"ר נורדיה שעזרו ותמכו בכל מה שהייתי צריך, ולאהודים- שזו חוויה לשחק כשהם נמצאים ביציע".