מקום ראשון בתחרות. צילום: יעל אילן

ביום רביעי האחרון (7.6) התקיימה תחרות לתלמידים המצטיינים בתחומי המוזיקה והמחול במשרד החינוך באולם 'אלמא' במרכז האמנויות בזיכרון יעקב. רועי קרני, תלמיד יב' מתיכון אקדמיה בגבעת רם, זכה במקום הראשון בתחום המוזיקה הקלאסית בזכות יצירות קלאסיות בין היתר של מוצארט, וובר ושומן שניגן ברסיטל במסגרת הבגרות. בין הפרסים שקיבלו הזוכים: מלגות לימודים באקדמיות והשתתפות בסדנאות קיץ.

לראשונה, התקיימה השנה תחרות לתלמידים מצטיינים בתחומי המוזיקה והמחול בשיתוף אגף א' אמנויות עם האגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך. המצטיינים אשר בחרו את מסלול הרסיטל, עברו הליך קפדני ומשמעותי ונבחרו להשתתף בתחרות בתחום המוזיקה הקלאסית והג'אז ובתחום המחול הקלאסי והמודרני. רק תלמידים שניגשו לרסיטל הבגרות יכלו להציע את מועמדותם ועפ"י המלצות הבוחנים הוזמנו להשתתף בתחרות. 

קרני."נתנו לי כלים שלא הייתי מקבל במקום אחר". צילום: פרטי

קרני עצמו מעיד שהאקדמיה היוותה נדבך משמעותי בדרכו לזכייה: "מה שמיוחד באקדמיה הוא שנותנים לך להתפתח ולהצליח. אם זה החלום שלך וזה מה שאתה רוצה לעשות, נותנים לך כל מיני כלים שלא היית מקבל במקום אחר.

"לדוגמא: אפשר להפסיד שיעורים, מבחנים, אימונים והופעות. כמובן שצריך אחר כך להשלים את הכל, אבל העובדה שבכלל מאפשרים לך את זה, זה עוזר מאד. שמעתי שהפרסים כוללים מלגה לאוניברסיטת תל אביב וסדנאות בבתי ספר למוזיקה, מבחינתי זה כמו חלום שמתגשם".