מתחם הקיץ הקולינארי של מסעדות השף של ירושלים חוזר. במהלך החודשים יולי-אוגוסט, בימים שלישי עד חמישי, בין השעות 18:00 ל-23:00, יתארחו בכל שבוע ארבע  מסעדות חדשות ויציעו מנות שף מתחלפות במחירים שינועו בין 25 ל-35 שקלים למנה.

לצד ה"אוטואכל" יפעל במתחם בר אלכוהול גדול, ייערכו מופעים של אמנים, להקות ודי ג'יי בניהם: פול טראנק, ליאורה יצחק ולוס כפרוס.

ה"אוטואוכל" חוזר. צילום: נעם מורנו

המסעדות שישתתפו בחגיגה בגיא בן הינום: מחניודה, מונא, קרייב, 1868, קפה קדוש, ג'קו סטריט, אנג'ליקה, משק עפאיים, אקליפטוס, אדום, סטיישן 9, אנה, סדנא, לואיזה, רחל בשדרה, דוויני, קדמא, צ'אקרה, חצ'אפורי, הדקל, אנדלוסיה, קפה מיכאל, גרנד קפה, קפה אסיה, סושי רחביה, ג'וי, אישטבח, שגב המבורגר, לוציאנה, סקייליין, הכנענית, טומיס, כינור בכיכר ואטלייה.

בין המנות שיוגשו במתחם: מסעדת "מחניודה" תגיש את הפולנטה המוכרת של המסעדה, קאדה- מאפה גבינות כורדי ולקינוח, בוואריה. מסעדת "מונא" תגיש תבשיל אסאדו וויסקי עם תירס קלוי וצ'יפוטלה, סלק אורגני עם קציפת שחת ופירורי סבלה דגנים ולקינוח- מוס קרם פרש עם שקדים מסוכרים וקולי שזיף אדום.  מסעדת "1868" תגיש סטייק דקה אנטריקוט, שפונדרה ביין אדום ופטריות ולקינוח- קרם ברולה עם סלסת מנגו וצ'יפס קוקוס. מסעדת "אנה" תגיש ארנצ'יני קאצ'יו אה פפה עם רוטב מרינרה ופניני סלמון עם מיונז, מוצרלה ועבניות ירוקות פיקנטיות.

לדברי השף מרכוס גרשקוביץ, היועץ הקולינרי של הפרויקט: "בעקבות ההצלחה האדירה של המיזם בשנה שעברה, החלטנו גם השנה לפתוח את מתחם הקיץ הקולינרי של ירושלים בהשתתפות המסעדות הבולטות והטובות בעיר. אוטואוכל משקף את הסצנה הקולינרית שהתפתחה בשנים האחרונות בירושלים ומושכת סועדים רבים מהעיר ומחוץ לה. זאת ההזדמנות שלנו להנגיש את מנות השף מהטובות בארץ לכלל הציבור ולאפשר לכל אחד להכיר, לטעום וליהנות. השנה, החלטנו להוקיר תודה לשף שלום קדוש, השף הישראלי הראשון שפרץ את גבולות הקולינריה הבינלאומית ומהווה עבור כולנו השראה."