המנה של 'בורגר מרקט'. זהירות מהסכין | צילום: יואב דודקביץ'

במשך דקות ארוכות חיכיתי לדבר אחד פשוט: מישהו שייקח את ההזמנה שלי. על פניו מדובר בהתחלה רעה מאוד לטור ביקורת אוכל. רעה בשביל הממתין הרעב ורעה לא פחות עבור המסעדה שהוא מסקר. אלא שלמזלם של אנשי ה'בורגר מרקט' הם מחזיקים בדבר חשוב מאוד: מנת המבורגר מצוינת, כזאת שאי אפשר להתעלם ממנה.

שעת צהריים מוקדמת וחשק בלתי נשלט למנת בשר בתוך לחמנייה שלחו אותי היישר אל תוך ה'בורגר מרקט' שברחוב בן שטח במרכז העיר. ההתחלה, כפי שכבר ציינתי, היתה ברגל שמאל, אבל מכאן הכל הלך והשתפר. הזמנתי המבורגר (36 שקל) ושילוב של צ'יפס רגיל וצ'יפס בטטה (12 שקל). 

המוזיקה ברקע נתנה מפלט מיום עבודה שגרתי, האווירה היתה נעימה והמגש שהונח על שולחני היה מזמין ביותר. הוא כלל את ההמבורגר עצמו עם סכין נעוצה בתוכו (טיפה קריפי), לצד שילוב יפהפה בין חתיכות תפוחי אדמה לבטטה. צ'יפס הבטטה הוא לא פחות מנפלא, קרנצ'י וטעים. השמרנים שביניכם עלולים שלא לאהוב את הצ'יפס הרגיל. למה? בעיקר בגלל צורת החיתוך שלו - קילופים של תפוחי אדמה בקולפן. התוצאה בעיניי היתה דווקא מעניינת. אף שמדי פעם נתקלתי באחד קשה מדי, לרוב מדובר בצ'יפס מפתיע, בשרני מאוד ובעיקר טעים.

ההמבורגר עצמו היה נטול הפתעות אבל מלא בטעמים נפלאים. הבשר היה רך בדיוק במידה שרציתי, האיולי היה בכמות המדויקת, כזאת שנותנת את הטעם הנוסף הדרוש אבל לא משתלטת על הארוחה, והירקות (חסה ומלפפון חמוץ) עטפו את המנה ברעננות הדרושה ושלחו אותי בחזרה אל יום העבודה שמח ומאושר.

*בורגר מרקט, בן שטח 3, כשר, 0539386318